| Questions a întrebat:

SAll, ieri cand m-am intors acasa pe la ora 9-10. in tranvai era aproape gol.
erau doar 2 oameni. dintre ei 1 beat.si ma intreaba cum ma cheama. si imi cere buletinul. apoi eu nu il dau. si am intreaba dc ma uit asa urat la el. inca putin era sa imi da si una. i-am zis ca nu nu am nimic cu el. apoi am plecat mai departe putin de le. si la prima statie am coborat si am luat alt tranvai. cu ce ma sfatuiti /!?

Răspuns Câştigător
| MadduM a răspuns:

Puteai pur și simplu să pleci sau să te faci că nu îl vezi, că nu îl auzi. Trebuia să te duci la vatman să îi zici să oprească sau puteai să rămâi prin preajma vatmanului... Dacă ești sigură că nu i-ai mai văzut sau că nu te-au urmărit tu nu mai poți face nimic. Nu ai niciun coleg pe lângă tine? Așa ați fii mai în siguranță, în orice caz te poți interesa.
Sfatul meu este să nu te mai duci singură pe la 9-10 noaptea prin tramvai sau taxi, că nu știi ce fel de oameni găsești pe acolo.
Crede-mă, mi s-a întâmplat și mie, dar nu i-am băgat în seamă, pentru că dacă vorbești nu mai scapi de ei, ai văzut și tu...
Sper că te-am lămurit! Paște Fericit!

15 răspunsuri:
| NOBODY a răspuns:

Să te apuci de box

| Bastet a răspuns:

Să înveţi oleacă de română...

| cryssa a răspuns:

Nu ma intreba pe mine, eu am pocnit un betiv in maxi taxi pentru ca s-a luat de minerolling on the floor)

| merliahlia a răspuns:

Era beat nu stiea ce face pe astfel de oamenii trebuie sa nu ii bagi in seama sa te prefaci ca nu ii vezi sau daca chiar se intampla ceva rugai cealalta persoana sa te ajute sau mergeai la cel ce conduce tramvaiul

| KoreaJapan a răspuns:

In legatura cu ce? Da-i naibii de betivani, daca vezi ca nu te lasa in pace dai o karata intre picioare si gata laughing Sau ia un sprei cu piper la tine. straight face Apropo, Hristos a Inviat!

| LaLa_5622 a răspuns:

Cu ce sa te sfatuim? nu mai lua in seama toti ciudatii... cu cat iti faci vorba cu ei cu atat scapi mai greu de ei

| Mynewlifestyle a răspuns:

Nu ii ignora nu e bine, dar nici sa fi prea bagatoare de seama a fost foarte bine ca te-ai indepartat si nu i-ai spus nimic care sa il fi facut sa reactioneze in vri-un fel data viitoare eu zic ca ar fi bine sa te retragi usor in spate tongue

| bony a răspuns:

Pai nu stiu ce sfat ar fi pentru. akeasta intamplare, sinker este putin cam straniu ke ty s-a intamplat (adica eu daca eram acolo imi era fffff multa frica)avand in vedere ca aseara a fost noaptea de Inviere.nu stiu.cel mai bine ar fi sa o pui in seama destynului! pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu mai umbli noaptea singura.

| Gumã a răspuns:

Daca nu te`ai mai intalnit cu el e bine.Dar daca te mai intalnesti poti merge la politiebig grin

Răspuns utilizator avertizat
| CristiPalidu a răspuns:

In primul rand nu te mai uita la astfel de oameni
Ignorai
Apoi ai grija si pe la ce ore te urci in mijlocaele comune fiindca nu sti peste cine poti da

| celmareinvata a răspuns:

Porbabil au fost niste betivi care nu erau constienti in acel moment de ce au facut.Eu zic ca nu are ce sa se intample nimic pur si simplu asa le-a venit din senin, asa ca stai linistita nu erau criminali sau mafioti. Oricum exista fimilie nu esti singura chiar daca se intampla ceva, eu zic sa stai linistita c anul e nimic.

| iulialoveangels20 a răspuns:

Nu mai circula pe la 9-10 cu tramvaiul. Poate fii periculos. Puteai sa patesti ceva rau, mai ales daca era beat si erau doar 2 oameni. Data viitoare ia un taxi, eu stiu...Mai sigur e cu taxiul!

| Krystyna_1874 a răspuns:

Eu zic sa nu-i mai bagi in seama si sa te feresti de eiwinking