| anonim_4396 a întrebat:

Acum o saptamana am fost cu niste prieteni si am tras 3 fumuri din zisa "Etnobotanica" si timp de 5-10 minute ma simteam ca visez apoi a venit cineva cu apa si mi-am revenit complet. Urmatoarea zi ma simteam obosit deoarece ziua trecuta in care am tras cu ei am stat pana la 4 dimi la calculator(wow). Am crezut ca este de la oboseala, m-am culcat apoi la liceu...simteam ca visez cu ochii deschisi etc etc. Urmatoarea zi era altfel nu stiu.Subconstientul meu gandea altceva, am crezut ca este de la calculator, Nu stiu ce sa mai fac, dati-mi voi niste ideei, credeti ca este de la acea substanta? Daca da ziceti-mi si cat mai tine.
Deci simptomele sunt cam astea:
-Chef de stat
-Uneori stau si ma axez numai pe un lucru si aud ce zice altii apoi imediat tresar din acel vis
-Tulburari de vedere(astea sunt de la calculator le stiu)
-Si uneori aud ceva si imediat cand zice altcineva cu o voce ridicata, parca ma sperie.

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| bboy a răspuns:

Salut, am si eu o intrebare : De ce ai tras? te face mai important sau ce? Stiu ca te simteai bine atunci cand ai tras dar totusi treaba care o faci tu e si periculoasa ma refer la garda daca afla si costa si mult. Este posibil sa fie si de la iarba daca a fost ''spice'' da dar poate esti si obosit si acele stari care le descrii nu prea ar fi de la fumurile pe care le.ai tras tu pentu ca au fost doar 3 si acele stari pe care le ai tu le am si eu cate o data...O sa te faci bine stai cill dar te sfatuiesc sa nu mai fumezi deoarece tie iti faci rau si poti avansa de la joint la praf de la praf la seringa si nu o sa fie deloc placut atunci... te poti uita la filmul asta : ''requim for a dream'' e invatatura de minte ce e acolo. sper ca te.am ajutat si ai mare grija. Te salut si multa bft

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Chiar daca ti se pare greu, acum trebuie sa iei atitudine.Pentru nimic in lume sa nu te mai atingi de asa ceva.Atunci vei deveni dependent si nu mai ai nici o sansa sa scapi.Mai bine acum, decat niciodata.

| carpediem a răspuns:

Esti sau vei deveni o cauza pierduta. Esti sau vei intra intr-un labirint format din dragoste, vis, iad sau paradis. Lucrurile nu sunt ceea ce par. Vai steaua ta. Eu as "legaliza" toate drogurile, as desfinta clinicile de dezintoxicare si cu fondurile de aici as sprijinii transplanturile sau orice alte boli, in felul acesta sa mai aiba o sansa cei care vor sa traiasca, dar nu depinde de alegerea lor, iar cei ce aleg ca tine ...pa, pa, pa si la gara, la porumb. Gunoaie genetice. Sper sa va autodistrugeti repede. In regnul animal nu v-as incadra nici macar la vertebrate, va situati la clasa Viemi si nu oricare, la paraziti. Niste limbrici. Stii, viermii au doar 4 neuroni, nici macar sistem nervos!? Dar ce-mi pierd vremea cu tine, esti doar o statistica, nu posezi nici vointa, nici discernamant sau capacitatea de a alege. Indecizia e funesta, la fel ca alegerea proasta.

| DonAnonymius a răspuns:

Normal că da.Ţi-ai distrus viaţa.Ai fumat odată ierburi, ai devenit un drogat pe viaţă.Tu nu vezi câte campanii anti-etnobotanice există? Şi câţi bani se cheltuie pentru a distruge aceste mizerii? Păcat de voi.

| Afdsa a răspuns:

Bună,efectul unui joint se duce după câteva ore,deci nu poate fi de la el...şi la faza cu " Uneori stau si ma axez numai pe un lucru si aud ce zice altii apoi imediat tresar din acel vis" mi se întâmplă şi mie dar eu nici măcar nu fumez ( nu văd rostul,de a fi cool,sau?),cheful de stat se numeşte lene şi aşa ceva am şi eu laughing deci până acum perfect normal. Tulburările de vedere cum ziceai şi tu, sunt de la pc mi se întâmplă şi mie... Eşti ok în final, pentru că ai tras doar 3 fumuri (unii fumează joint'uri întregi) nu ai avut un efect de lungă durată, ci doar pe moment.Nu-ţi fă griji aşa zisele "etnobotanice" sunt pe moment,cateva ore simţi că pluteşti după câteva ore s-a dus tot efectul.
Baftă şi... nu te mai speria, dar sfatul meu e să nu fumezi nici un tip de ţigară, mă rog ştiu că nu ai să asculţi până la urmă faci ce vrei cu viaţa ta big grin.

| Allecsandraa a răspuns:

Cu sigurantsa de la etnobotanicele alea... dupa parerea mea nu ar trebui sa le mai folosesti pentru ca iti faci rau singura...
si depinde de cantitatea folosita. in orice caz s'ar putea sa te mai tina aceste stari ceva timp dar sa nu te mai atingi de ele. dupa parerea meabatting eyelashes funditabatting eyelashes? e pentru binele tau:* succes

| SnUk a răspuns:

@bboyscos10 Mersi foarte mult! Pentru restul ce au comentat, stati lini eu nu mai pun gura nici pe spice dar nici pe tigara! Salut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand te mananca in c.r...te scarpini.pe tine te-a mancat rau de tot.acuma rezolva-ti problemele.eu cel putin nu stiu cum sa te sfatuiesc.am fumat doar tutun acum 17-18 ani.deatunci nema.