| ÎnȚeLePTU1 a întrebat:

Am sa pun o intrebare mai exacta! laughing) De ce existam!? Funda + Vot! big grin

Răspuns Câştigător
| Urzi23 a răspuns:

ÎnȚeLePTU1 intreaba:
De ce existam!?

Urzi23 a raspuns cu intelepciune :
Deoarece am fost creati de Dumnezeu si de aici incepe totul.
Apoi :
Şi Dumnezeu i-a binecuvântat, zicând: "Creşteţi şi vă înmulţiţi şi umpleţi pământul şi-l supuneţi; şi stăpâniţi peste peştii mării, peste păsările cerului, peste toate animalele, peste toate vietăţile ce se mişcă pe pământ şi peste tot pământul!"
Apoi :
Dupa asemanare adica liber, bun, inteligent, creativ, frumos…in potential.
Apoi :
Cei care sunt neliberi, rai, p,,,, pagini si atei nu si-au exploatat potentialul de a semana cu Dumnezeu.
Apoi :
Desigur, Dumnezeu nu uita sa il sfatuiasca pe om cum sa dobandeasca fericirea (lumeasca, deoarece fericirea spirituala este sa fie in relatie cu Dumnezeu): fericirea lumeasca este sa cresti, sa supui pamantul, sa stapanesti asupra resurselor pamantului. Aici incape cam orice activitate umana de la industrie, pana la admirarea naturii. Deci acolo trebuie omul sa isi caute fericirea, nu in discoteca si in baruri.
Apoi :
Vezi ce simplu este sa gasesti drumul omului, daca deschizi Dumnezeiestile Scripturi.

6 răspunsuri:
| BulinutzaMov_6486 a răspuns:

1.Ca sa ne intrebi tu.
2.Schimba-ti numele "InTeLePTU1".
3.Si la pasul 3 nu mai am ce spune decat mult succes la gasirea unui alt nume!

| ÎnȚeLePTU1 explică (pentru BulinutzaMov_6486):

1.Daca nai ce sa imi spui mai bine las-o balta. 2.Nui treaba ta cum am eu numele 3.Veziti de treaba ta ok? happy

| Andreutza016 a răspuns:

Buna! Pai noi exsistam din mai multe cauze. Stim ca Dumnezeu a creeat lumea, prima data pe Adam si apoi pe Eva. Existam pentru a dezvolta aceasta lume, pentru a salva aceasta lume, pentru ati atinge scopurile visate si mai ales pentru a invata din greseli...si pentru a trai clipa. Funda + vot smug?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Venim de departe si mergem mai departe.Sintem gazda unui suflet in trecere, cu scopul clar de a acumula cunostinte pentru mai tirziu.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1)Ca sa umplem pamantul cu prostia noastra,
2) pentru ca Dumnezeu ne-a creat (versiunea crestina) / ca din maimute am evoluat, mai excat o mutatie (versiunea stiintifica)
3) ca sa te intrebi tu.
Acum ai inteles?

| denissa24 a răspuns:

Pe noi ne-a facut dumnezeu dupa chipul si asemnarea noastra iar noi existam pentru ca asa a vrut dumnezeu sa ne creeze funda+vot