| Geanin a întrebat:

Am si eu o teorie mai ciudata gandita chiar de mine dupa ce m-am uitat la codul lui davinici. Deci planetele sistemului solar au numele zeilor romani nu? Deci unde este Minerva? Zeita intelepciuni? E destul de importanta, dar nu apare! Dar stai u/n pic soarele chiar daca nu este o panteta si este o stea, poate minerva este soarele deoarece este mai presus ca totul intelepciunea=adevarul=stinta thinking Oare e adevarat ce am zis eu?

Ce parere aveti?

Astept injuraturi de la cresti si de la atei "esti prost ".

A da si casa fie mai interesant :

11 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cati ani ai? Daca ai mai mult de 16, ma declar ateu. Daca esti copil, ai insa o scuza...

| Andrei7520152 a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/93_Minerva

Dar sincer nu inteleg relevanta.

| Shammal a răspuns:

Soarele are ca gen predominant genul masculin, minerva este o zeita

| Dreamer a răspuns:

,,Am si eu o teorie mai ciudata gandita chiar de mine dupa ce m-am uitat la codul lui davinic'' - nu este o teorie ceea ce ai tu, este doar imaginatie care nu are nicio legatura cu realitatea.

PS: Dar o imaginatie bogata inseamna o minte sclipitoare...deci continua sa-ti imaginezi!

| Kaℓi a răspuns:

Planetele au existat cu muuuuult timp inainte sa existe oameni in general, si in special oameni care sa creada in zei happy faptul ca li s-au atribuit numele unor zeitati e o simpla conventie, la fel de bine puteau sa fie numerotate.

| Miauti a răspuns:

Gresit! te ai documentat despre zeitate? ca sa afli ca Minerva s-a nascut din capul lui Jupiter.

| RAY a răspuns:

Eu nu te voi jigni ai libertatea de a crede orice chestie, cunosc persoane care isi beau urina nimic nu ma uimeste sincer, acuma cu plantele ce importanta are cum se numesc sunt doar niste nume puse de om, ele poarta nume romane pentru ca si ele find copiate din alte mitologii

| Geanin explică (pentru RAY):

Stiu, sunt ateu! Dar am incercat sa fac asta ca poate cine stie ce roman erea ateu si a incercat sa fie un fel de mesaj ascuns. Nu sunt spiritaual sau asa ceva!

| Dandanache a răspuns (pentru Geanin):

Romanii stiau de existenta a doar 5 planete, pe care le-au denumit: Mercur, Venus, Marte, Jupiter si Saturn.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Minerva a fost una din propunerile pentru denumirea planetei Pluto. Pana la urma a ramas Pluto.