| emaopris a întrebat:

Am o intrebare.
Ce inseamna mai exact trecerea într-o alta dimensiune? Si ce presupune exact? Oricine poate trece in alta dimensiune? Daca voi trece vreodata intr-o alta dimensiune, inseamna ca nu voi mai avea ce am astazi, adica casa, familie, acelasi job, voi mai trai in acelasi loc? Ce se intampla mai exact? Vreau sa stiu!

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Asta cu dimensiunile e de domeniul SF. Dimensiunile sunt cele pe care le studiezi la matematică și apoi fizică. După îți poți imagina evoluția jocurilor de la 2D la 3D.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu a fost nimeni in alta dimensiune sa poata sa-ti zica. Povesti gasesti destule pe net. O alta dimensiune poate fi printr-o gaura neagra din spatiu. Alta dimensiune poate fi si lumea spirituala, raiul, purgatoriul si iadul. Acolo sigur trecem dupa ce murim, sigur picam intr-una din ele happy Vezi aici un articol despre alte dimensiuni: https://ziare.com/......ni-1292811