| N3verM1nd a întrebat:

Deci eu in generala nu m-am chinuit prea mult si in clasa a 8-a mi-am dat seama pe la final ca ar fi trebuit sa invat.
Acum chestia e ca noi am avut majoritatea clasei media generala la matematica sub nota 7. Am avut profesorii schimbati la mate in fiecare an si nu am mai inteles nimic din materie.
Am ajuns la un liceu Tehnic pe Protectia Mediului, Ecolog sau ceva de genul.
Eu nu stiu ce sa fac mai departe. Adica am colegi foarte de treaba, profesori buni dar tot ma gandeam sa ma transfer pentru ca sunt multi tigani, efectiv ii urasc.
Vreau sa fac si o facultate pentru ca da. E Romania.
La matematica e foarte usor pentru ca am vazut pe spatele cartii ca e m1 sau nu mai stiu dar oricum are numai probleme de generala. Asta inseamna ca si la Bacalaureat va fi la fel?
Eu vreau sa urmez o facultate de psihologie.
Ceva sfaturi va rog, cum as putea sa ma transfer, sa trag tare semestrul asta?

1 răspuns:
| ArmyCaptain28 a răspuns:

Salut. In primul rand tin sa te corectez, "M1" este matematica de la Mate-Info intensiv, sub nicio forma nu faci matematica M1, poate M5. Revenind la subiect, incearca sa-ti ridici media generala pe cat posibil, iar in semestrul al doilea sau chiar in urmatorul an scolar te poti transfera la o alta scoala si va trebui sa sustii niste probe de diferenta ca sa poti fii transferat la acel liceu. Daca vrei sa urmezi o facultate de psihologie iti sugerez sa incerci sa te transferi la un profil uman precum filologie sau stiinte sociale.