| Bogdiii93 a întrebat:

Există sau s-a înfiinţat un microcip,care dacă este implantat pe creier,poate să îţi dea tot felul de informaţii în minte, să te lamurească şi să te liniştească? O zi plăcută în continuare!

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

De câte ori o să mai repeţi aceeaşi întrebare?

Momentan nu există un astfel de cip (poate doar prototipe instabile şi secrete). Când şi dacă vor apărea, promit să te anunţ.

Până una-alta, încearcă la psihiatru (există substanţe chimice care te pot linişti).

| carpediem a răspuns:

Cand am citit intrebarea ta, brusc mi-a aparut in minte, ca si cum as avea un cip in cap: ce naiba am intrat aici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Categoric, nu.

| PopAdrian a răspuns:

Din cate stim noi, oamenii simplii, inca nu exista asa ceva. Exista cipuri care iti pot da anumite stari sau te pot linistii cu ajutorul micilor impulsuri electrice, cipuri care nu se pun neaparat pe creier, dar sa se introduca informatii, inca nu si nu prea cred ca este posibil, insa vom vedea in viitor daca vom trai pana atunci happy Spor!

| Barta_Valentin_1998 a răspuns:

Nu dar in viitor>>>