| Bogdiii93 a întrebat:

Exista sau s-a infiintat un anumit fel de microcip care odata implantat pe creierul uman si esti controlat,spunandu-ti in minte:"Acea persoana iti face rau!",te poate agita facandu-ti rau asa cum iti spune cei ce te controleaza? Vreau sa imi da-ti raspunsuri sincere, fara sa luati in ras.Va multumesc si o seara placuta in continuare!

14 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Desigur ca da. Din pacate nu au cipuri si care sa te invete limba romana...
P.S. Pentru mase exista metode de control cu mult mai ieftine decit cipurile, de-alde televiziunea si implantarea modelelor/scopurilor in viata false in subconstient.

| sabin89 a răspuns (pentru KodrutZ):

La capitolul "limba romana" nu vad decat o singura greseala: "sa imi da-ti". In rest, se pare ca scrie destul de corect.

| EnciclopediaProstiei a răspuns (pentru KodrutZ):

Tu te-ai gasit tata sa corectezi? in trecut credeam ca esti un baiat de la casa de copii cu acces la internet.

| KodrutZ a răspuns (pentru sabin89):

1. "S-a infiintat" - o organizatie se infiinteaza, nu un produs electronic.
2. "Implantat pe" - implantat IN, nu PE.
3. "... si esti controlat" - dezacord ca la crisma din sat.
4. "asa cum iti spune cei" - inca un dezacord de gradinita.
Abia pe pozitia cinci mai era si "da-ti" ala pe care l-ai observat. Ca bonus, INTOTDEAUNA se lasa spatiu dupa virgula.

| KodrutZ a răspuns (pentru EnciclopediaProstiei):

Numele tau e sugestiv, dar prefer sa nu te rasfoiesc. Ai mintea mai odihnita ca mine.

| MoltenMoon a răspuns (pentru KodrutZ):

Ai omis aceasta greseala: ''cum iti spune cei ce te controleaza''

| KodrutZ a răspuns (pentru MoltenMoon):

Vezi punctul 4. . happy

| sabin89 a răspuns (pentru KodrutZ):

M-am uitat mai atent acum. Ai dreptate.

| William a răspuns:

Nu in creier ci in mana dreapta sau pe frunte.

| doctorandus a răspuns:

Ai vazut O minte sclipitoare? Ala credea ca are cip implantat.

| sublime89 a răspuns:

Nu exista inca asa ceva.

| suffarstar a răspuns:

Nu exista asa ceva. Manipularea se produce in alte moduri.

| SteinZer0 a răspuns:

There's no such thing.

| MeNiko a răspuns:

Da, din pacate.