| slow0 a întrebat:

In ultimul timp m-am documentat in legatura cu telekinezia. Am inteles ca secretul este concentrarea si respiratia, as vrea sa incep sa practic, dar nu stiu de unde sa incep. Exista cineva aici pe TPU care vrea si poate sa ma ajute si pe mine cu niste informatii? Cineva care practica si a reusit. Funda! Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Nu am reusit niciodata si nici nu m-a interesat, dar poti incerca asa : iei o farfurie mai adanca in care pui apa, dar sa nu fie plina. Apoi pui ulei astfel incat uleiul sa se afle deasupra intregii suprafete a apei. In final pui un ac astfel incat sa pluteasca pe suprafata de ulei. Apoi te concentrezi asupra miscarii acului. Deasemena mai poti face o morisca din hartie asupra careia sa te concentrezi. Dar cu acul este cel mai simplu.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vei gasi pe acest site pe cineva care a reusit, te asigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pfff, am facut asta de multa vreme.Erau zile cand reuseam sa-mi aprind televizorul, porneam aerul conditionat de la o distanta considerabila.
In primul rand trebuie sa te concentrezi foarte, foarte tare si sa-ti amintesti unde-i telecomanda.

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Telekinezia nu exista. Orice lucru care se misca este miscat de ceva

| rody5 a răspuns:

Si eu m-am interesat de acelasi subiect. E pe youtube un tip michael grubb care se ocupa cu mai multe tipuri de energie, mai sunt si altii. Ei reusesc asta prin deschiderea ochiului mintii. Te sfatuiesc sa te informezi mai bine daca vrei sa te apuci de asta pentru a fi pregatit si stabil emotional dar mai ales sa intelegi ca e importanta resposabilitatea celui care o practica. vb despre glanda pineala-spirituala.