| Light_Denys_1986 a întrebat:

la ce se refera acest fragment : " fiindca relief au numai lucrurile negative, iar lumina din sufletul nostru cu cat e mai puternica, cu
atat mai mult subtiaza toate contururile din aminitre si ne descurajeaza sa le reconstruim ", nu am nici o idee, multumesc anticipat!

1 răspuns:
| BeardedSamurai a răspuns:

Aici este vorba despre suprarealism cand este vorba despre asa ceva nu trebuie sa te intrebi ce a vrut sa spuna, trebuie sa te gandesti la ce intelegi tu prin asta, asa ca aceste fraze sunt niste zacamante adevarate de invataturi, cauta-le singur, e interpretabil.
Sa ai o zi placuta!