| xFakeSmilex a întrebat:

Sunteti de acord cu ideea de mai jos? Explicati.

"... contur (forma) au numai lucrurile negative, iar lumina din sufletul nostru, cu cat e mai puternica, cu atat mai mult subtiaza toate contururile din amintire si ne descurajeaza sa le reconstituim"

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Daca postai la filozofie, nu-si dadea nimeni seama ca e tema pentru acasa.laughing
Da, sunt de acord. Cu cat esti mai negativist, cu atat ti se pare mai clar ca nu ai nicio sansa, ca totul va merge prost, conturul acestor lucruri se ingroasa pana cand nu vezi nimic in jur decat multe contururi ale lucrurilor rele. Dar daca esti optimist si indraznet, nu te dai batut si pe langa ca visezi mai si faci ceva in directia aia, sigur ca se va subtia conturul si vei vedea mai mult lumina in directia in care te indrepti.

| xFakeSmilex explică (pentru valentingb):

Serios? 80% din intrebarile de pe site sunt teme pentru acasa....asa ca una in plus si in minus nu face din site un loc mai bun! tongue

| valentingb a răspuns (pentru xFakeSmilex):

Stiu,adica nu as vedea rostul categoriei educatie. Daca nu pentru teme, atunci pentru ce e pusa aici? Dar temele sunt interzise si multa lume le raporteaza. Mie imi plac, am luat vreo 100 de fundite happy. Dar nu obisnuiesc sa le rezolv, ci sa explic cum se rezolva, cred ca e mai bine asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da... e perfecta explicatia...