| ApolloO0 a întrebat:

Seara trecuta stateam si ma uitam la stele si dintr-o data am vazut "o stea" foarte stralucitoare care "mergea" ocolind unele stele mai tare putin ca un avion dar nu foarte.Nu cred in extraterestrii asa ca sper ca voi sa imi dati raspunsul.

Răspuns Câştigător
| Gabitzu246 a răspuns:

Sa stii ca exact in perioada acesta a anului sunt perseidele adica ploaie de meteoriti, nu a fost nici un fel de extraterestru, si sa stii ca ar trebui sa crezi in extraterestrii, s-a facut un stiu in america si s-a dovedit ca persoanele care nu cred in extraterestrii au un iq subunitar, nu ma intelege gresit chiar nu vreau sa te jignesc, probabil ca esti mic si vei mai avea timp sa iti schimbi gandurile.

| LittleLady a răspuns (pentru Gabitzu246):

Atunci inseamna ca extraterestrii nu sunt fiinte care ne pot face ru.Luand in considerare faptul ca misterioasele descoperiri din trecut, in lipsa aparaturii moderne; putem concluziona ca pana la urma extraterestrii exista acolo undeva in Spatiul Cosmic, si poate daca am fi si noi mai buni am beneficia de ajutorul lor.

10 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Poate sa fie si un satelit artificial care si acesta se invarte in jurul pamantului cu o viteza destul de mare.

| Mădă0611 a răspuns:

Salut!
Si daca ar fi extraterestri, de ce sa ocoleasca stelele? laughing
Exista viata si pe alte planete, dar nu ne-a vizitat nimeni, inca. Poate cei care ar putea ajunge la noi nu sunt interesati sa caute alte forme de viata in Univers, sau poate nu i-a ajutat natura (evolutia, daca nu au avut nevoie de maini sau degete pentru supravietuire, nu au, asa ca sa zicem ca nu au cu ce sa construiasca nave). "Stelele cazatoare" cad repede si lasa lumina in urma lor, probabil era un avion.

| ApolloO0 explică (pentru Mădă0611):

Avionul are si lumini rosii si mai multe luminite, iar chestia aia semana cu o stea foarte stralucitoare si alba fara sa se aprinda culoarea sau sa se stinga.

| Mădă0611 a răspuns (pentru ApolloO0):

Intreaba-i pe cei de la NASA. laughing
Extraterestri daca vin, fie vin cu pace, fie cu razboi, nu se plimba noapte sa sperie oamenii, si apoi, poate navele lor nici nu ar avea lumini; mintea noastra e limitata, nu ne putem imagina ceva ce inca n-am vazut, putem doar combina elemente, dar niciodata nu putem crea ceva 100% nou.

| Nolkyz a răspuns (pentru ApolloO0):

Stiu despre ce vorbesti, am vazut si eu destul de multe vara asta. Daca ma uitam atent la cate una cat timp se plimba pe cer, la un moment dat se stingea, dar dupa destul timp, nu se stingea imediat.

| ErrorFound a răspuns:

Ce traiectorie avea? Daca era dreapta era un meteorit fiindca in perioada asta sunt niste ploi de meteoriti, dar daca spui ca "ocolea" stelele(putin probabil sa le ocoleasca fiindca sunt la mii de ani lumina acele stele) inseamna ca avea o traiectorie imprevizibila. Cum a disparut, cum a aparut? Ai vazut si altceva?

| jfdeoeogpde a răspuns:

Este posibil sa fi fost un lampion sau un meteorit (dar mai plauzibila ar fi prima) =)

| ApolloO0 explică:

A aparut dintr-o parte a cerului si a disparut in cealalta parte.

| razvannnboy a răspuns:

Exista!