| xFarmer a întrebat:

Vreau sa va zic ca am aflat anumite chestii care pur si simplu nu stiu cum sa le explic.
Totul a inceput acum 2 ani,intr'o noapte am visat ca ma plimbam cu cainele meu afara,nu il aveam in lesa,cum il plimbam eu de obicei afara,l'am lasat liber,a sarit in apa dupa un bustean,iar acolo o "cobra" (un sarpe) a inceput sa il atace.
Am sarit in apa plangand,si strigam "Nuuuu,lasallll",in fine am ajuns la sarpe, l'am apucat de coada si am inceput sa dau cu el de un bolovan, l'am omorat.Am iesit din apa, si cainele la fel. Avea o rana mare deschisa la piciorul stang.Brusc ma trezesc,visul se terminase, dupa cateva saptamani, cainele meu a inceput sa schiopateze brusc cu acelasi picior din vis.Nu aveam nicio rana,l'am dus la veterinar,au zis ca e de la oase,ca poate sa fie o luxatie,ia prescris niste calmante.
La o saptamana dupa acest vis,cainele meu a murit intr'o operatie,doctorul detectase o tumoare pe splind, aceasta a bubuit, eliberand prea mult sange in cutia abdominala.Nu a mai rezistat in timpul operatiei.La cateva luni dupa acest tragic eveniment, am vorbit cu fosta prietena sa mergem la tara la ea, cu mama si cu tatal ei.Am zis ok,am ajuns tarziu,ne'am bagat la somn,de dimineata cand m-am trezist,masa era pus'a,m'au strigat,ma jur cand am intrat in bucatarie am avut un deja-vu incredibil,nu cunoasteam persoanele (bunica,bunicul,verisorii) dar aveam impresia ca ii stiu,ca i'am mai vazut.Bun, le'am zis : Deja-VU!
Eu am avut probleme la Istorie, trebuia sa iau un 8 ca sa trec, aveam un 2, cu o noapte inainte de ziua respectiva,m-am visat la scoala in ora de istorie, cu profesoara spunandu'mi "Ne vedem la vara" am inceput sa plang, si m-am trezit brusc.
A 2-a zi la ora,am auzit aceleasi cuvinte "Ne vedem la vara",am facut o criza de nervi,nu puteam sa ma abtin,am plecat din clasa ca sa nu fac ceva mai rau,si m-am dus la toaleta,acolo am bufnit in plans,am inceput sa dau cu pumnii in toate usile.Mi'am paradit si mana laughing dupa care vin colegii si imi spun "stai frate linistit a facut o gluma!" Mda,ok, vis tampit, acum 2 nopti mi-am visat prietena ca ma inseala cu tovarasii, turbasem eram plin de nervi, a 2-a zi imi zice ceva de genu "am iesit cu "cutare" la o cafea, si i'am zis ca o sa gasesc un pretext sa ma despart de tine.Mda,alta coincidenta,asta noapte nu mai tin minte intregul vis,la sfarsit de vis, am citit pe ceva "Crying Night" si ma trezesc brusc, cesul era ora 2:36, ma pun la loc in pat sa dorm, si aud pe cineva ca bufneste in plans, a tinut'o asa cam 1 ora.Mda deci explicati'mi si mie va rog WTF se intampla?
Multe deja-vu-uri,vise care incep sa devina realitate,de ce,ce se intampla,cine le cauzeaza,puteri supra-naturale?

Dau funda pentru cea mai buna explicatie,si va rog acordati seriozitate,nu este o gluma, nu pun intrebarea asta ca sa ma aflu in treaba, vreau sa stiu doar ce se intampla cu mine.

Răspuns Câştigător
| eLPySum a răspuns:

Am o teorie : Consider ca viata umana e deja programata in creierul nostru, inca de cand ne-am nascut. Adica, locurile si personajele pe care le intalnim sunt deja programate, insa de noi depinde actiunea sau nu.
E ca si un joc :Ca sa ajungi la ultimul nivel pentru a castiga, trebuie sa treci de alte multe nivele ( toate fiind deja create inainte : personaje, locuri, insa actiunea noi o putem efectua ). Aici, primul nivel este nasterea, celelalte sunt "trecerea prin viata", iar ultimul este moartea ( care reprezinta mai de fapt o trezire la realitate, viata fiind doar o iluzie ).
Acum, intr-un joc, sunt tot felul de hack-uri si de coduri, care ne permit sa trecem peste unele nivele sau sa stim ce ne asteapta etc.
Asa este si cu creierul, daca ajungem la un anumit nivel "intelectual" sau "mental" (depinde), putem detine accesul la ceea ce se poate intampla pe viitor (acest acces manifestandu-se prin "vis", de exemplu ).
Creierul uman este foarte complex. Suntem o masinarie extraordinara si consider ca suntem capabili de lucruri fantastice. ( sau cel putin care ni se par fantastice )

| xFarmer explică (pentru eLPySum):

Da cred ca ai perfecta dreptate, dar cu Deja-Vu-urile cum ramane?
Eu recunosc persoane care nu le'am vazut in viata mea, poate exista recunoastere dintr'o viata viata anterioara?

| eLPySum a răspuns (pentru xFarmer):

E posibila si o viata anterioara.
Insa daca totul e deja programat, de exemplu, personajele ( oamenii cu care te vei intalni in viata ), iar tu ai acel acces la "cunoastere", se creeaza Deja-Vu-ul. Adica, ii "recunosti" intr-un fel sau altul, iti aduci aminte de ei, insa nu din trecut ci din viitor.

| xFarmer explică (pentru eLPySum):

Multumesc de ajutor, mai facut sa inteleg multe chestii!

11 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Suntem intr-o perioada de tranzitie intr-o realitate diferita, unde aduci mai mult din spiritul tau in realitatea fizica si automat accesezi informatii si in alte moduri precum visul (visul este o realitate "alternativa"), deja-vu imagine din viitor ( timpul pare liniar - trecut prezent viitor - insa e intr-un cerc si tu in mijloc, accesezi ce ai nevoie);

toate sunt cauzate de tine, create de tine de la nivelul spiritului tau, trecerea asta intr-o alta realitate se face treptat ca mintea sa n-o i-a razna pentru ca nu intelege si asa ai diferite chesti care iti deschid constiinta si le asimilezi pas cu pas

| xFarmer explică (pentru Shammal):

Da,doar ca pe mine ma "socheaza" deja-vu-urile,nu mi pot explica, de unde il stiu, de ce se mai intampla de n ori, cine provoaca acest deja-vu, si multe altele.

| Shammal a răspuns (pentru xFarmer):

happy de ce te "socheaza"? e doar informatie foloseste-o asa cum simti; e provocat de tine ( esti multi-dimensional )

| xFarmer explică (pentru Shammal):

Nu pot sa iti descriu, dar intr'o perioada am avut intr'o saptamana vreo 3 deja-vu-uri,exact cu aceleasi persoane,in acelasi loc, aceiasi ora, etc. Nu a fost nimic facut intentionat.Iar la faza de la tara, sincer nu am gasit un raspuns concret, ce s-a intamplat de fapt? de unde ii cunosteam desii nu ii mai vazusem in viata lor, chipul tuturor imi era atat de cunoscut....sincer imi plac foarte mult fazele, cu clarviziune, detasarea spiritului de corp (am trait'o pe pielea mea, nu doresc la nimeni asa ceva), si multe altele. big grin

| sabin89 a răspuns:

Chestia cu cainele mi se pare exagerata. L-ai dus la vet. pentru ca schiopata, apoi l-ai dus sa-i faca operatie. Toate astea costa bani, timp si consum de energie emotionala. Pentru ce? Pentru un caine? Ma indoiesc ca ai atata dragoste si pentru oameni. Sunt mai importanti cainii decat oamenii? Probabil mai ai si alte exagerari, pe care nu ni le-ai spus noua. Si astea, exagerarile, ar putea fi tocmai cauza tulburarilor pe care le experimentezi. Fii echilibrat in toate.

| xFarmer explică (pentru sabin89):

Nu era intocmai cainele meu,de fapt il crestea unchiul meu,el ii cumpara tot ce era nevoie,eu am copilarit cu el de cand era mic,am crescut impreuna si lucrul asta m-a facut sa ma atasez foarte mult de el.
Ca sa stii toata povestea,faza cu schiopatatul sa tras de la tumoare,il intepa miscarea, a fost dus la veterinar, si ni s-a spus ca problema este de la oase, poate fi o luxatie, ia prescris tratamentul, dupa 2-3 zile isi revenise, la vreo 4 zil a inceput sa se simta foarte rau,abia manca,cand il scoateam afara nu mai era asa bucuros,nu putea sa stea in picioare, burta lui era foarte umflata, din aceasta cauza l'am dus la un veterinar mai bun, i-a dat trimitere la un fel de ecografie, si acolo sa depistat problema, timp de 2 zile veterinaru ia scos sangele cu seringa din burta, si la bagat la loc in corp prin vena.A hotarat sa il opereze, sa elimine splina cu totul, pentru a avea o sansa.Insa aceasta sansa nu a mai venit si a murit la 2 minute dupa operatie.Nu exagerez cu nimic, spun ce mai tin minte din toate aceste "patanii". Imi cer scuze pentru greselile din textul de mai sus, sunt foarte obosit...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi ideal daca ai putea intelege aceste semne la momentul potrivit, poate ai reusi sa previi anumite intimplari.Numai bine.

| DarkDV a răspuns:

1.Buna, unele zodii de pamant si de foc pot avea ceva putin supranatural dar foarte rar, cele mai multe cazuri sunt la scorpioni parcathinking
2. Tot ce visezi poate fi doar o simpla coincidenta cu lumea reala.
3. Daca vizitezi biserica ..ar fi ceva da nu stiu sigur...
4.Si cam atat am putut sa-ti zicwinking