| Bogdiii93 a întrebat:

Savanții,sunt tineri sau batrâni?

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt trecuți de prima tinerețe, peste 35 de ani!
Pa, pa.

| Inferno a răspuns:

SAVÁNT, -Ă, savanți, -te, adj., s. m. și f. 1. Adj., s. m. și f. (Persoană) cu cunoștințe vaste și temeinice, care creează în domeniul științei

| pwp a răspuns:

Batrani in majoritatea cazurilor

| DenisIonut01 a răspuns:

Cred ca majoritatea bătrâni dar sunt si tineri

| DenisIonut01 a răspuns:

Cred ca majoritatea batrani dar sunt si tineri

| OnuOnulică a răspuns:

Majoritatea sunt trecuţi de prima tinereţe.Au în jur de 40 şi ceva.

| oprescudorin11 a răspuns:

Savantii pot fi si tineri, mai greu batrani, caci daca nu a fost de tanar, cineva savant, mai greu de crezut ca pot deveni mai tarziu.Acum, aprecierea unui personaj :ca e sau nu savant, poate veni in momentul ala, in timpul vietii, la batranete, dupa moarte sau niciodata.Asta fiind o alta problema.

| kar1GaNNN a răspuns:

In general cei mai multi sunt batrani.

| Latinmoon a răspuns:

Fosile ce mai! rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In general mai in varsta, pentru ca notorietatea se castiga in timp.

| jamal000 a răspuns:

Pot fi in aceiasi masura tineri, dar si batrani.

| digital7shady a răspuns:

De fapt, oamenii de stiinta(din afara, nu cred ca noi avem straight face ) au intre 30-50 de ani in medie si vin si mai tineri.

| Scorpiel a răspuns:

Unii sunt tineri, dar sunt recunoscuti la batranete...

| CaLyStuu a răspuns:

In general, spre batranete, pentru ca nu orice tanar e intelept. Cei batrani au trait viata testand si verificand chestii, si au experienta.

| SpookyKid a răspuns:

Nu conteaza varsta conteaza studiile