| sis a întrebat:

Suferiti de o boala grava! Mai aveti aproximativ un an de trait. ce ati vrea sa faceti in aceste 12 luni?

Răspuns Câştigător
| SatanaInIzmene a răspuns:

Imi caut leacul pentru boala mea.

15 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Ma voi ruga zi si noapte sa veniti dupa mine stiti voi, chestia cu capra vecinului. Produs- Made in Romania. Am glumit. Cea mai prosta nenorocire pentru cineva, sa-i limiteze viata o boala si sa fie instiintat ca la o data anume ii este sfarsitul. Am avut un amic constient de asa ceva (cancer pulmonuar)imi era groaza cand ma duceam sa-l vizitez, in ultima faza, nu am mai avut puterea si curajul sa-l vizitez, ultima data m-am dus cand era aproape, a doua zi s-a eliberat, scapase de calvar.

| AvalohAlyn a răspuns:

Cu siguranta ar fi o veste groaznica pe care nu as putea sa o accept si sa ma obisnuiesc cu ea dar as face urmatoarele lucruri:as calatori in cateva locuri frumoase, sa ma incante cu privirea si sa ma simt bine, mi-as imbratisa familia, pe mama, pe tata, pe bunici, as sta mai mult cu ei pana la sfarsitul vietii mele, m-as ruga si as merge sa ma spovedesc si sa ma impartasesc, m-as ruga pentru binele familiei si pentru mine si pe final as ramane in ultima clipa langa familie pentru ca de ea imi este cel mai drag, familia e numarul 1 pentru mine.Numai bine

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Puschea pe limba!

| Razvan a răspuns:

Termin liceul şi plec cât mai departe de aici pentru a muri departe de tot ce am detestat mereu şi am avut parte în fiecare zi a vieţii mele

| anad a răspuns:

Cer sa se opreasca planeta din rotit sa pot cobori pe luna fiindca acolo este viata fara de moarte!
(Sa nu va doriti nici in vis un astfel de cosmar! Am asistat la o astfel de agonie a unei persoane apropiate si e cumplit! Nu mai vrei si nu mai poti face nimic!)

| AG a răspuns:

Am si eu pe blog ceva de genu: Ultima zi.

In primul rand as scrie o carte. E visul meu, si macar atunci sa o pot face.
As face ceea ce nu as fi facut niciodata in viata. Nu as incerca sa caut sa ma vindec, as accepta situatia, pentru ca nu ma tem de moarte. E ceva natural, ce ni se intampla tuturor la un moment dat. Iar in ultimele zile as sta inchisa in casa mea, si as privi asupra lumii. As scrie undeva cateva cuvinte, gen "o concluzie" si m-as aseza pe un fotoliu, as da muzica la maxim si as astepta sfarsitul.

| Fifylici a răspuns:

Salut!
Cred ca deja imi e cunoscut scenariul.
Cred ca as suferi o perioada de timp, as plange si as pune o mie de intrebari de ce mie, de ce eu? si daca stiu ca pentru mine nu mai exista nicio sansa de supravietuire, m-as resemna.Si din putinul timp pe care l-as mai avea as incerca sa ma bucur de ce a mai ramas si as face toate tampeniile care imi trec prin minte.Acum spun toate astea fiindca nu sunt in situatia respectiva, dar cel putin asa mi-as dori sa reactionez.

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Sa calatoresc prin toata lumea big grin

| brunetzik07102011 a răspuns:

In rimul rand mi-as cere iertare persoanelor carora le-am gresit...si as face ca in acele 12 luni totul sa fie frumos si sa fiu inconjurata de dragoste si zambete...

| dsadasdsada a răspuns:

Pai, as face cum a facut un nene.batting eyelashes

O sa imi indeplinesc dorintele si cu banii ramasi ii dau celor saraci sau ii ajut pe cei cu probleme de sanatate. happy

Povestea acelui "nene" e mult mai diferita, avea o boala si dupa ce si'a cheltuit toti banii pe masini si etc. I'au spus medicii ca de fapt a fost o greseala...

In fine.As incerca sa ajut si sa nu imi mai pese de nimic, oricum voi muri.

| MLS a răspuns:

Multe lucruri: as incerca in prima perioada de 2-3 luni sa caut un remediu la cei mai buni doctori pentru a ma asigura de problema mea. Apoi as vrea sa calatoresc prin lume sa incerc multe senzatii tari si sa vad lucruri noi si interesante. Ar fi interesant sa incerc sa fac lucri de care mereu mi-a fost teama. Tuturor celor cunoscuti le-as spune parerea mea despre ei si ce simt pentru ei (daca ii urasc, ii consider niste ratati sau daca ii respect si ii vad ca niste oameni adevarati). In ultima faza M-as sinucide sarind in gol de la o inaltime mare ( as vrea sa vad cum e sa zbori).

| simplething a răspuns:

M-as gandi ce m-a oprit sa fac tot ce poate din cauza timpului rapid si a bolii nu mai pot face si as incerca sa ma imaginez o fiinta puternica, iubitoare de viata care nu vrea sa moara inca, fiindca adevaratul sfarsitul nu a venit.
POSIBILITATEA UNEI A -2 -A SANSE?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii linistit pentru ca si asa si invers tot ne ducem toti in 2012.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-as pi.sha pe statuia lui Iisus Hristos!

| xGypsyQueen a răspuns:

Pai as vrea sa`mi indeplinesc toate visurile love struck Mai ales sa-i spun unui baiat ce simt pentru el cu adevarat` :X:X