| anonim_4396 a întrebat:

Surdo-mutii din toate tarile folosesc aceeasi limba a semnelor? adica, deh, ei nu stiu alta limba decat pe cea a semnelor. este o limba comuna a semnelor pentru toate tarile?
http://www.youtube.com/watch?v=78ewxmj4xlc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu, ca stewardesa, ar trebui sa stii mai bine... ai vazut cand parcheaza Boeingul dom'pilot, ca e unul cracanat in fata hardughiei, cu doua lanterne sau stegulete in maini, incercand sa dea impresia ca invata sa zboare?
Deci da, sa dai impresia ca vrei sa iti iei zborul e o limba comuna, se numeste limbaj gestic, un fel de esperanto ancestral aparut cu mult inainte de dezvoltarea coardelor (si corzilor) vocale la humanoizi.
Militienii din intersectii te-ar putea lamuri...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai eu cred ca e o limba comuna.
l-am prins intr-o zi pe CEO de la fosta mea companie (ca mi-am dat demisia si de la ultimul job) ca facea parking la avioane. ce tentati au fost pilotii sa dea peste el... rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor
Si eu am dat odata peste nevasta-mea cand parcam cu spatele si tinea motis sa ma bage intr-o pubela.
rolling on the floor rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mie mi-a trecut cumnata'miu cu masina peste picior. nu doare, da' tot am vrut sa-l bat. nu pot nici sa-l bat ca e fost prin nu stiu ce armata si ma bate mar daca se pune. am incercat, dar ne-a aruncat si pe mine si pe sor'mea peste boschetii din fata casei dupa ce l-am mozolit cu tortul de ziua lui. si dupa aia stateau dulaii cu tortul intre ei pe peluza si maraiau unul la altul. foarte amuzant! rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sor'ta tot blonda ca tine e? Trebuia sa il mozoliti cu tocanitza...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mi-e frica. e nebun.

6 răspunsuri:
| AVRILavigne1000 a răspuns:

Nu nu exista aceeasi limba pentru ca sunt in tari diferite cum ar fi la noi romanul surdo-mut cand aplauda ridica mainile in sus si misca palmele uite poate in Italia au alt semn pentru ca este alta tara