| Daniel_Oancea_1999 a întrebat:

Am 17 ani si as dori sa comunic cu persoanele surdo-mute, si nu stiu cum sa gasesc astfel de persoane, stie cineva unde pot da de astfel de oameni? P.S ceva din limbajul mimico gestual. Si mai vreau sa stiu ce fel de persoane sunt acesti oameni, surdo-mutii, sunt exact ca toti ceilalti? happy Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| NyctophobicGhost a răspuns:

Nu ai dat peste ei si nici nu te cauta. What is the point?
N-au nevoie sa te vada cum te chinui, o sa le para si lor ca ai un handicap cand incerci sa mimezi cate ceva.

| Daniel_Oancea_1999 explică (pentru NyctophobicGhost):

Ma chinui sa ce? Si ce handicap am?

| Daniel_Oancea_1999 explică (pentru NyctophobicGhost):

Acum ca ti-am citit intrebarile postate de catre tine... Imi dau seama ca ai probleme, ai incercat sa ceri ajutor cuiva? Poate un doctor sau ceva?

| NyctophobicGhost a răspuns (pentru Daniel_Oancea_1999):

Da, am fost, dude.Mi-au recomandat terapia cu surdo-muti.Nu stiam ce inseamna pana nu te-am gasit pe tine.Hai cautam dintr-aia.