| Sawarekh a întrebat:

Trecerea timpului mai rapid este o iluzie sau chiar e pe bune?

Imi pare ca trece extrem de rapid de 5 ani incoace si nu e vorba ca sunt mai full cu programul acum, si inainte era scoala, liceul, la fiecare etapa a vietii am avut activitati.

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Timpul pământesc este o iluzie!
Tine de percepția ta de la acel moment.
Daca e sa te duci într-o peșteră și să stai acolo fără vreun mijloc de comunicare și doar sa stai, doar o luna, nu mai mult, o sa ai impresia că ai stat 100 de ani.
Sau ca sa îți dau un exemplu mai relevant,atunci când aștepți coletul de la fan Courier big grin
Spune-mi tu că nu durează o veșnicie până vinehappy
După aia timpul parcă-și revine,ei bine,nu e timpul, ci percepția ta.
Spunea cineva mai jos că atunci când ești copil timpul trece mai greu, da, trece deoarece atunci nu tii cont de noțiunea timpului și percepi lucrurile ca și când n-ar fi afectate de acesta noțiune iluzorie, timpul.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

E pe bune normal, dar nu trece mai repede, tu percepi altfel decat acum 5 ani.

| CostinAlamariu a răspuns:

Iluzie

| ElMuiLocco a răspuns:

Nu.i o iluzie. Cand eram copii, nu aveam griji, stress. Este de discutat pe tema asta.