| greenmoon a întrebat:

Ce activităţi implică mai exact programul "Şcoala altfel"?

7 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

"Şcoala altfel" este un program dedicat activităţilor educative extracuriculare şi extraşcolare, principalul obiectiv al acestuia fiind implicarea elevilor şi a profesorilor în activităţi de educaţie non-formală, care să pună în valoare talentele, preocupările extraşcolare şi competenţele elevilor, în domenii cât mai diverse şi interesante.

Sursa: http://www.mediafax.ro/......e-9456891/ - paragraful de sub imagine

| 000Diddy000 a răspuns:

Din cate stiu acest program implica mai exact activitatile elevului in afara orelor de curs adica plimbarile, gatitul, filmele, muzica etc

| Saddelyx a răspuns:

Pai depinde de fiecare scoala....De exemplu, noi facem cursuri de prim ajutor luni, marti si joi, iar miercuri mergem in excursie...

| tenshi261 a răspuns:

Poi puteti sa faceti orice: mergeti la film, opera, planetariu. Stiu doar ca trebuie sa fii prezent altfel iti pune absent chiar daca nu se fac ore.(Asa e la mine) >

| AngelOfNight a răspuns:

Activitatile difera de le scoala la scoala. In principal o sa faceti ceva difetit fata de orele obisnuite: o sa va jucati, o sa vizitati locuri, o sa va uitati la filme, o sa ascultati muzica si chestii de genu

| RealAnimeLife a răspuns:

Pai implica altfel de activitati decat scoala
de ex noi luni facem voluntariat la o fundatie si ne vom juca si vom face teme cu niste copii marti cica e ziua sporturilor... mergem si la un muzeu de arta.
ma rog cred ca o sa fie amuzant dar partea naspa e ca se pun absente

| AlcadeyaS a răspuns:

Activitati extrascolare cum ar fi: Mersul in parcuri, mersul la cinema, statul pe afara, campionat de fotbal...darts...bashcet si altele. Nu primim teme; D. funda?