| cornelmarius a întrebat:

Unde anume mai gasesti in natura cifra patru? Vreau cat mai multe exemple cum ar fi : 4 grupe de sange, 4 puncte cardinale, 4 forte fundamentale, 4 culori ale ochilor. Cine mai ma ajuta cu cele mai multe exemple are funda. Promit.

4 răspunsuri:
| BeastMaster a răspuns:

Cele 4 elemente din antichitate(starile de agregare altfel spus). Ti-ai dat seama ca se repeta cifra asta in natura? Observa-le si pe celelalte, sunt multe.

| TrăieşteClipa a răspuns:

4 la romana, 4 la matematica, 4 la fizica etc.

| suffarstar a răspuns:

4 culori ale ochilor?
https://s.zumzi.com/zp/c/d/cd642c8e01aae8f81a379742a6dbe125_1_large.jpg

4 anotimpuri, dar nu inteleg de ce te-ar interesa chestiile astea mega relative

| papuciirupti a răspuns:

4 'cai' la intersectie rolling on the floor
4 laturi ale patratului/dreptungi/trapez...
4 cai frumosi rolling on the floor)
4 saptamani din luna
4in total cifra 4 la cel mai tare numar de facut farse rolling on the floor) (112) /1+1+2=4) rolling on the floor)
4 roti la masina
4 pereti ai camerei
sunt multi dar trebuie cap laughing)
bafta