| RadioactiveUranium a întrebat:

Universul a aparut din nimic?

12 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Nimeni nu stie exact...

Putea sa fie o singularitate subatomica...compresata la infinit, din care universul actual a fost creat.

Poate sa nu fi fost nimic... poate sa fi fost un alt univers...

Raspunde la intrebare asta si primesti un Nobel si un loc in istorie.

| barbar a răspuns (pentru Apache):

Tu de unde stii ca nimeni nu stie? Si by za wey: "doar prostii vor un loc in istorie!"

| Apache a răspuns (pentru barbar):

Pentru ca sunt 1000 de teorii dar niciuna nu poate veni cu un raspuns definitiv.

Daca stie cineva atunci nu o spune public...

si 2 ) Majoritatea personalitatilor ce au ramas in istorie nu au vrut acest lucru...au ajuns acolo datorita propriilor actiuni.

| sabin89 a răspuns:

Nu a aparut din nimic, a aparut din ceva. Dar nu vreau sa spun din ce, sa nu afle si astialalti.

| RAY a răspuns:

S-a dovedit stiintific ca apare particule fara masa din nimic,se poate ca in miliarde de ani acele particule sa se fi adunat si si dus la acel big bang,nu uita energia in univers e zero deci da e foarte probabil ca din nimic sa fi aparut,fizica permita asta,stai putin big bang nu a creat stele,planete, ssateliti etc nu a creat nimic nu isi imagina ca din nimic a rezultat asa ceva, stelele au rezultat din materie care sa convertit din materie, inca ceva atomul e aproape gol, nu e asa greu de crezut sincer e posibil

| sublime89 a răspuns:

Nu se stie inca.

| Inferno a răspuns (pentru sublime89):

A sti exact presupune credinta falsa ca omul poate cunoaste cu adevarat un lucru.

| ErrorFound a răspuns:

Da.
0 nu este compus cumva din -1 si 1? Sau 2 si -2? infinit si minus infinit?
Nu stiu daca este corect ceea ce am spus(dar matematic este corect cu siguranta).

| RandyMarsh a răspuns:

Salut!
Iti recomand cartea ''Universul din nimic'', de Lawrence M. Krauss.
Probabil o sa-ti raspunda la cateva intrebari.

| Netrider a răspuns:

Conform traditiilor spirutuale universul a fost creat de Dumnezeu deci nu a aparut din nimic.

| denyemy a răspuns:

Asa se pare, desi teorii sunt multe pe aceasta tema.

| Liiidiaaa a răspuns:

Da denyemy are dreptate
sau

La creat Dumnezeu:O