| AvalohAlyn a întrebat:

Voi personal cum credeti ca a aparut viata si Universul?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Ştiim cu toţii că există teoria Big Bang-uliui dar există şi teoria religioasă conform căreia Dumnezeu a creat lumea şi i-a trimis pe Adam şi Eva pe pământ i pe Abel şi Cain.

6 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Sunt cateva variante interesante despre asta, dar am asa un feeling ca nu o sa aflam niciodata adevarul, ori daca il vom afla, vom fi surprinsi sa aflam ca e ceva foarte diferit de tot ce ne-am imaginat vreodata, noi sau expertii stiintei sau ai religiei.

| OnuOnulică a răspuns:

Din greșeală.

| VelaJohnny a răspuns (pentru OnuOnulică):

Deci noi suntem o eroare, nu avem nici un scop si traim degeaba, totul e de fapt o prostie? laughing

| OnuOnulică a răspuns (pentru VelaJohnny):

Scopul îl facem noi cu mâna noastră. Dar umanitatea a luat naștere dintr-o greșeală (evident, e strict părerea mea).

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dumnezeu. In sensul ca ceva, cineva a facut asta. Eu raspund la intrebarea asta. Cum fac asta? Cum a ajuns aici? Din nimic? Ceva a declansat totul.

| Idkidk a răspuns:

Păi, un subiect interesant, eu cred că universul a apărut de la alte civilizaţii. Da, cred în extratereştrii, deoarece universul este infinit...El se măreşte mereu. Şi poate mai sunt şi alte universuri, sunt alte galaxi, alte planete, alte civilizaţii mai înaintate decât noi, de exemplu,, Marii Albi,,, cine ştie, oare sunt reali? Se spune că fac schimb de electronice cu americanii.