| anonim_4396 a întrebat:

Cum a aparut Universul?

10 răspunsuri:
| n0matterman a răspuns:

Era o zi frumoasa de infinitate. Dintrodata, dumnezeu a avut o "revelatie divina", asa ca s-a gandit sa faca universul. A zis "PUFF POC BUM" si a aparut universul.
Teoriile variaza, depinde unde cauti.

| OOOLEOOO a răspuns:

Imi place sa recunosc forta orgonica, forta vietii.

| BaiatulAnonim a răspuns:

Prin explozia unui punct de energie din care a rezultat aparitia elementelor primordiale (H, He), a stelelor, mai apoi a planetelor, ca dupa 14 miliarde de ani sa arate ca universul pe care il vedem noi astazi. Dovada a celebrului BingBang este ecoul exploziei, care in mod surprinzator, poate fi receptat si in ziua de astazi de specialisti. In orice caz, nu a fost creat in 7 zile de prietenul imaginar a 2 miliarde de oameni. happy

| Inferno a răspuns (pentru BaiatulAnonim):

"Dovada a celebrului BingBang este ecoul exploziei..."
Radiatia cosmica de fond, presupun ca de ea vorbesti, nu este ecoul exploziei.

| BaiatulAnonim a răspuns (pentru Inferno):

Ma scuzi, metaforic vorbind, mai poate fi denumita si "ecou". Mi-au scapat ghilimelele de rigoare happy

| RAY a răspuns:

Aparitia universului se datoreaza big-bangului de acum 13, 7 miliarde de ani, dovedit stiintific

| Mădă0611 a răspuns:

Parca nea' Sagan a zis ca daca se crede ca dumnezeu a existat dintotdeauna, de ce sa nu credem asta si despre Univers? Cine pricepe, pricepe, cine nu, asta este :))
Teorii exista, insa oamenii de stiinta au bun simt sa afirme ca teoria e teorie si sa corecteze ceva gresit http://i.imgur.com/QXF4n.jpg
Deocamdata, teoria Big-Bang sta in picioare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A aparut prin Big Bang

| 69CarpeDiem a răspuns:

O intrebare buna dar fara raspuns sigur...
Am inteles ca s-ar fi facut din praful stelar si din tot felul de bacterii.

| crestiniromani a răspuns:

Geneza 1:1 - "La inceput Dumnezeu a facut cerurile si pamantul!"