| AvalohAlyn a întrebat:

V-ati bucura sa existe viata dupa moarte, eternitate, vesnicie sau pur si simplu o altfel de existenta dupa ce mori? Multe religii si filosofii sustin ca exista "ceva" dupa moarte.Dar fiecare vede eternitatea in mod diferit.De cand s-a nascut omul exista filosofia vietii dupa moarte..Sincer,care este posibilitatea sa existe ceva dupa moarte? Eu m-am intrebat mereu ce este dupa moarte, asta e intrebarea cea mai mare a mea.dar oricum nu vreau sa aflu prea repede.

Ce te astepti sa fie dupa moarte si mai ales, vrei sa existe viata dupa moarte?

6 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Mda, deci ne spui că omul s-a preocupat de la începutul vremurilor de ceea ce există după moarte, dar concluziile la care a ajuns nu te mulţumesc.

Totuşi, ai apărut şi tu şi te întrebi aceleaşi lucruri. Ce crezi că poţi afla nou?

| milan9 a răspuns:

"filosofia" vietii dupa moarte NU s-a nascut "cand s-a nascut omul"...
REALITATEA aceasta (pentru mine cel putin) este SINONIMA CU EXISTENTA lui DUMNEZEU.

Stiu ca tu crezi in El, si atunci nu pot sa nu ma intreb,... de ce pui astfel de intrebari tendentioase? thinking sad

| J0B0MAT a răspuns:

Da vreau sa existe ceva dupa moarte si ma astept sa fie alte dimensiuni, iar in functie de energie, fiecare va ajunge intr-o dimensiune sau in alta.

| Dariusuu a răspuns:

Vreau să existe ceva, orice, dar nu cred în IAD ȘI RAI.Cum să existe așa ceva?
Mi-ar plăcea ca sufletul meu să ocupe alt corp într-o altă viață.Și când te gândești că s-ar putea să fie doar întuneric când mori, nimic mai mult.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Eu sunt mai crestin, cred in varianta bisericii.

| neca a răspuns:

Vreau sa existe viata dupa moarte, totusi cred ca nu exista, mi-ar placea ca reincarnarea sa fie reala.