| anonim_4396 a întrebat:

V-ati confruntat cu nedreptati/jigniri/rautati la locul de munca? Cum le-ati facut fata, ati ajuns sa va dati demisia sau ati expus problema directorului?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ciara? in multe cazuri nu am ajuns la director.de regula DIRECTORII sunt oameni corecti.cand am ajuns mi s-a facut dreptate.dar stii cum spune romanul? pana la Dumnezeu te mananca sfintii.
?

6 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Cind stiu ca la noi nu este aproape nimic pe drept am ajuns la o asa stare incit nu ma mai consum pentru nimic ci incep sa rid.Se duc la fripturi si baute cu sefii(eu nu suport mincarea decit atunci cind mi-e foame si n-am gusturi culinare deosebite) si vin si-si dau aere de mari meseriasi pina la prima avarie cind in loc sa se bage sa-si rezolve singuri treaba asteapta sa vina seful sa-mi spuna;-Te rog hai sa remediem si dincolo ca s-o luam din loc mai repede.Si culmea este ca acesti oameni sint primii promovati si situatia asta cred ca e in toata tara.Vede toata lumea, vad si eu si totusi mergem inainte.Sa iei atitudine ar insemna sa te expui total timpeniei si coruptie pentru ca, ca in orice razboi, cistiga intodeauna cei superior numeric.

| Ecea a răspuns:

Eu imi dau demisia de fiecare data, nu ma las calcat in picioare.

| Bullweif a răspuns (pentru Ecea):

Esti calcat deja in picioare cand ti-ai dat demisia...tongue

| IMC90 a răspuns:

Am prostul obicei sa raspund celor care ma ataca asa incat sa le fie rusine ca s-au nascut pana si parintilor lor...

| Bullweif a răspuns:

Avand in vedere ca majoritatea locurilor de munca unde sunt relativ multi angajati devin un mediu foarte competitiv, e de asteptat sa ai parte de tratamente de gen. Cum le faci fata? In nici un caz nu iti dai demisia, ca ar insemna sa le dai satisfactie. Si tot in nici un caz nu raspunzi cu aceeasi moneda, ca te cobori la nivelul lor si acolo ei sunt mai buni ca au experienta laughing). Poti in schimb sa iti vezi de treaba ta si sa le dai cat mai putine motive/ocazii ca sa fie carcotasi. Sigur gasesti in societatea respectiva si cateva persoane ok, cu care sa poti discuta chestii ce merita discutate. Sa mergi la sef? Da, mergi, daca vrei sa ti se puna stigmatul de turnator si sa te urmeze oriunde te`ai duce. Sfatul meu e sa ignori comportamentele de genul.

| MUTUOFERACITATE a răspuns:

Alessandro Manzoni despre nedreptate

Stând sa judeci doar prin simpla deductie, fara a cunoaste în amanuntime faptele, poti face uneori o mare nedreptate chiar celui mai mare ticalos.