| imsoweird a întrebat:

Am auzit de un film (Monte Carlo), unde suntem pur si simplu umiliti, e vorba despre doua tari foarte sarace, Africa si Romania. De ce noi? Cei din afara spun ca asta e o tara distrusa si plina de rromi. Stiu ca noi, romanii, putem sa dam dreptate. Avem frica de rromi, mai au putin si ne conduc. Daca ne-am pune toti am reusi sa ne ridicam tara, insa nimeni nu vrea. Sa fim seriosi, cei care nu sunteti rasisti, noi rasistii avem motivele noastre sa fim. Daca tiganii nu s-ar lua de noi, ne-ar fura sau ne-ar omori fara motiv, nu i-am baga in seama pur si simplu. Noua NU ne pasa ca sunt negri, ca asculta altfel de muzica, ca se imbraca ciudat sau ca nu se spala. Suntem rasisti pentru ca nu ne lasa sa traim! Imi vine sa plang cand ma gandesc ca nu pot face nimic in privinta asta. Vreau sa stiu parerea voastra despre asta si care ar fi planul perfect sa nu ne asemanam cu tarile sarace.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am o singura problema: care e cea de-a doua tara, ca Africa e continent?!

| imsoweird explică:

Corect .