| AvalohAlyn a întrebat:

Va e teama de Sfârșitul Lumii care va veni în curând în anii următori?

9 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

Daca nu a venit in 2012! nu cred ca va veni de acum incolo!

| Celcestietot a răspuns (pentru aumih16):

Serios?

| aumih16 a răspuns (pentru Celcestietot):

Pai da! te pomenesti ca tu crezi in asa ceva! prostii!

| Celcestietot a răspuns (pentru aumih16):

,, nu cred ca va veni de acum incolo!'' -> aha, deci nici macar cel prevazut de stiinta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Pentru că va lua sfârșit toată lucrarea diavolului de pe acest Pământ. Dumnezeu va nimici și pe cei răi și pe diavol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfarsitul lumii vine pentru fiecare om in parte, atunci cand acesta moare.
Nu mi-e frica.

| badriel a răspuns:

Poate veni oricand, poate peste cativa ani, poate peste 1000 de ani, poate chiar maine, deocamdata nu mi-e frica ca nu cred ca a venit inca timpul, se va decide de acolo de sus cand va fi timpul

| IonutViciosul a răspuns:

Sincer să fiu, deloc. Sfârșitul ar trebui să ne liniștească. Cu atât mai mult cu cât este sfârșitul tuturor iar după moarte nu îți va fi frică că te poate vorbi cineva de rău, pentru că toți vom fi morți.
Sunt dispus vorbim despre asta aici. Ție îți e frică?

| ColoIonut a răspuns:

Stiintific vorbind, sansele ca OMENIREA sa dispara in viitor sunt destul de mari, oricand se poate intampla ceva, oricand ne poate lovi un asteroid, oricand poate erupe un supervulcan. Pot aparea pandemii (cum este cea de acum, doar ca mult mai mortale) iar uneori unii virusi pot suferi mutatii si sa devina mult mai agresivi si contagiosi.
In schimb, sansele ca PLANETA sa fie distrusa, sunt foarte mici, avand in vedere ca nu exista pericole atat de mari (momentan). Ce stim sigur, este ca in 3-4 miliarde de ani, Soarele va intra in ultima faza a vietii sale si isi va mari volumul considerabil, cat sa ajunga pana la orbita Pamantului si sa il,, inghita''.
Personal, nu ma tem ca sfarsitul lumii va veni in urmatorii 100 de ani.