| AndreiAntiTot12 a întrebat:

Credeti ca sunt sanse sa aflam cum s-a autocreat universul in 5-10 ani? dar cum a aparut viata pe Terra?

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dumnezeu a creat universul, acest lucru este sigur.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil că nu vom şti niciodată care dintre cele două variante este corectă:Universul a apărut după Big Bang sau Universul a existat din totdeauna. Părerea mea este că nu suntem singuri în Univers.

| FrancezuRN a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu unul, spun că de aflat noi oamenii nu vom afla curând.
In legătură cu oamenii care spun, Dumnezeu a creat universul, le sugerez să își aplice două perechi de palme, și sa se trezească la realitate,
Părerea mea este că nu suntem singur, iar singurul lucru in care cred sunt Extratereștrii!
oricum de cineva trebuie să fim Creați este posibil să fim experimentul extratereștrilor,
revenind la subiect, am citit intr-un anunț BBC american, că s-a descoperit o planetă să spun așa, asemănătoare pământului iar suprafața ei este de 23 de ori mai mare decât pământul nostru, și ca să ajungă cineva acolo îi trebuie aproximativ 130 de ani lumină.

Răspuns utilizator avertizat
| FrancezuRN a răspuns (pentru AndreiAntiTot12):

Eu unul așa concep viața, mai spun oamenii că dacă ai noroc câștigi la loto de exemplu Domnilor/Doamnelor nu există noroc ci cincidență să o numesc așa,
Eu de fel sunt ortodox deoarece așa am crescut, intru în biserică cu familia, dar nu simt nimic!
Sau când spun unele persoane că murim și aia este. eu ce-l puțin cred in reîncarnare pentru că am stat să mă gândesc mai mult și am ajuns la această concluzie, In concluzia unora ar fi există chiar dacă nu există! nu frate! dacă exista Dumnezeu numai era atât rău pe pământ sau dacă exista doar diavolul era doar rău pe pământ!
Nu e, viața și-o face fie care om chiar totul este întâmplator!
Mai aud babe când văd un accident sau pe mama, când vede un accident sau moare cineva spune: așa i-a fost scris să fie nu e nimic scris dacă ăla era beat si l-a omorât înseamnă căasa a fost scris? eu unul chestiile acestea le văd penibil ce-l puțin îmi este scârbă!
și oricum sfârșitul o să fie o dată și o dată chiar dacă vrem să conștientizam și să acceptam ideea de a se sfârșit sau nu tot acolo se va ajunge, prostia omenirii este că, cred in ceva ce nu au văzut, ci doar au auzit din spusele unora, al naiba omul ăla care a scris cartea era tovarăș cu Dumnezeu? e ironic să crezi in ceva ce nu ai dovezi concrete care să te facă să crezi, musulmanii sau indienii, chinezii ce să mai zică,? Aa fie care are Dumnezeul lui? nu e frate este foarte proastă mintalitatea omenirii! mă scuzați că am deviat subiectul!

Răspuns utilizator avertizat
| Ax3LdeV a răspuns:

Avand in vedere cat de putine se afla as zice ca nu

| ColdHeart a răspuns:

Nu atat de curand. Probabil in viitor, se trezeste vreun geniu.

Răspuns utilizator avertizat
| AlbertEinsteinman a răspuns:

Sansele ca noi sa aflam cu exactitate modul in care s-a format Universul si, in acelasi timp, cum a luat nastere viata pe planeta Pamant, in decursul urmatorului deceniu, sunt relativ mici insa nu au valori neglijabile si deci nu pot fi ignorate, in conformitate cu teoriile stiintifice actuale -(Din pacate sunt sanse mai mari ca in urmatorii ani sa izbucneasca al 3-lea razboi Mondial, probabil si ultimul). Avand in vedere ca procesul evolutiei Umanitatii este unul perpetuu si ca, in cadrul tuturor domeniilor, s-au facut uriase progrese, as putea spune ca probabilitatea ca noi sa raspundem la aceste intrebari in urmatorii 5-10 ani este de cca. 5%, in ciuda lipsei unui suport teoretic si observational destul de pertinent dar si a unor dovezi informationale, suficient de certe in acest sens.

| FlorinJj a răspuns:

In aproximativ 50-100 ani.