| AbcDaBcDe a întrebat:

Vreau de luni sa ma duc la sala (am 1.90 si 80kg 17 ani ) si nu stiu ce sa mananc inainte si dupa si ce protein sa iau.

6 răspunsuri:
| Mclaren12 a răspuns:

Ia-o usor. Salile bune de regula ar trebui sa aiba si antrenori buni. Cand este vorba de sala toti se dau specialisti si ignora sfaturile antrenorului care este cu adevarat specialist ca de aia se afla acolo. Cel mai bun sfat este sa-l intrebi pe el cand o sa te duci pentru ca el are pregatirea necesara incat sa-ti dea raspunsuri concrete si metode eficiente.

| DovleacTurbat a răspuns:

Nici n-ai pasit in sala si te gandesti la suplimente rolling on the floor ce-i cu voi ma? De alimentatie ai auzit? Ce presupune o alimentatie? A, stai tocmai despre asta intrebi. Nici nu stii sa executi un exercitiu cap-coada corect si deja te gandesti la suplimente, ce crezi ca-s ele? Crezi ca te faci Hulk sau ce?

| AbcDaBcDe explică (pentru DovleacTurbat):

Am mai fost dar acum 2 luni m-am lasat

| DovleacTurbat a răspuns (pentru AbcDaBcDe):

E mai ok sa inveti, citesti, experimentezi, de ce zic asta? N'ai nevoie de suplimente pana intr-un punct, n'ai nevoie de suplimente daca stii sa mananci si esti pregatit sa investesti in mancare.

| Adrian1555 a răspuns:

Salut, deci du-te la sala 2-3 luni si nu te gandi la suplimente gen creatina, proteine, bcaa-uri
Ai deja kilograme bune pentru inaltimea ta, chiar perfecte
Incearca sa ti definesti musculatura dupa ce o sa cresti in ea desigur
Pana atunci mananca si tu omlete si carne de pui sau peste pentru proteine naturale inainte de sala
Poti sa te uiti pe net
Daca vrei sfaturi cum sa cresti in masa musculara poti sa ma intrebi in privat

| Adrian1555 a răspuns:

Salut, am vzt msj in privat, nu iti pot raspunde pentru ca sunt junior iar tu senior, lasa mi nr tau sa vb pe wapp daca vrei