| JusTPauL a întrebat:

Cine a incercat 100% Whey Protein Professional?
Mi-am luat si eu, dar nu stiu daca sunt de treaba, inainte luam Gold Standard 100% Whey, vreau sa cresc in masa musculara dar nu vreau ceva foarte tare, vreau sa o iau treptat, am doar cateva luni de sala.

Răspuns Câştigător
| NDC12 a răspuns:

Nu exista nicio cutie de proteine de 5 kg care sa aiba doar 16 portii, ala e gainer.

Creatina poti sa iei de care vrei (atata timp cat e doar creatina monohydrata) nu conteaza firma, dar poti lua de la Muscletech, eu am incercat de la Dymatize, isi face treaba, de la muscletech nu am incercat pana acum, dar cand o sa iau probabil o sa iau de la muscletech sau alta firma buna, sa vad daca observ vreo diferenta intre ele.

Nu lua mai mult de cat scrie pe cutie si bea cel putin 2-3 litrii de apa/ zi.

2 răspunsuri:
| NDC12 a răspuns:

Si daca ai luat 100% whey gold standard de la Optimum Nutrition (una dintre cele mai bune firme de suplimente) de ce vrei sa iei ceva mai putin bun? ON, Muscletech, Dymatize, astea sunt firme bune.

| JusTPauL explică (pentru NDC12):

Am luat 100% Whey Protein Professional pentru ca mi-a fost recomandat la magazin, poate ca vanzatorul nu se pricepe prea bine, magazinul e noua in zona.
Ce proteine ar trewbui sa iau in continuare?
As vrea ceva care sa-mi ajunga pentru mai mult timp, sa nu fie 5kg si doar 16 portii.
As vrea si ceva creatina, care crezi ca e mai buna dintre:
Dymatize Creatine 300 g si Muscletech Platinum 100% Creatine Essential Series
Mersi!

| NDC12 a răspuns (pentru JusTPauL):

Nu exista nicio cutie de proteine de 5 kg care sa aiba doar 16 portii, ala e gainer.

Creatina poti sa iei de care vrei (atata timp cat e doar creatina monohydrata) nu conteaza firma, dar poti lua de la Muscletech, eu am incercat de la Dymatize, isi face treaba, de la muscletech nu am incercat pana acum, dar cand o sa iau probabil o sa iau de la muscletech sau alta firma buna, sa vad daca observ vreo diferenta intre ele.

Nu lua mai mult de cat scrie pe cutie si bea cel putin 2-3 litrii de apa/ zi.