| Alien a întrebat:

Vreau sa scriu primul meu e-mail.
Am scris litera "a" in adresa, dar nu stiu cum sa desenez cerculetul din jurul ei!
Cum fac asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing Acel "a" in adresa se numeste,, Arond,,, mai exact a cu cerculet in jurul lui se numeste arond, iar pe tastaura se face in felul urmator apesi deodata Shift+2, cel de sus, de deasupra lui W, sper ca te-am ajutatwinking

| a1doru a răspuns (pentru anonim_4396):

Mie mi-a zis cineva ca se numeste ''a'' coada de maimuta.rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru a1doru):

=)), da stiam, dar mai bine sa ramanem la arond :)), uite aici un link cu mai multe informatii legate de,, coada de maimuta,, http://dboy.wordpress.com/2006/12/13/aka-arond-coada-de-maimuta/

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Chiar ți se potrivește nickname-ul.

"Am scris litera "a" in adresa, dar nu stiu cum sa desenez cerculetul din jurul ei!"

M-ai spart. Ești bestial, Aliene.
Mai vrei să ne întrebi ceva? Te rog.

| EmaS a răspuns:

Simplu,apesi pe shift (are o sageata in sus)si pe 2.

Apache
| Apache a răspuns:

Parca te si vad...
http://3.bp.blogspot.com/......oughts.jpg

| aliceinchains a răspuns:

Eu ma intreb, cat ai stat sa clocesti intrebarea asta?

| Pirkko a răspuns:

Shift+2... Si ce va faceti daca va spune ca e alergic la windows si ca si-o pune numai cu MacBook Pro? Pe ce apasa? big grin

| Fluture a răspuns:

Buna. Te referi la "@"?
Trebuie sa apesi la tastatura in acelasi timp pe tasta "Shift" [sub Enter] si pe tasta 2.
Shift+2=@
Papa!

| mortallx a răspuns:

laughing Intrebarea asta provine dintr-un banc.

| kity1234 a răspuns:

Simplu laughing... apesi Shift, apoi apesi pe 2. uite asa: @

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il desenezi in Paint.

| MissIndependent a răspuns:

Buna! uita-te ca acolo la cifra 2 arata un around adica asta: @, pentru a putea sa-l scrii tine apasat pe shift si apasa tasta 2. Bafta! tongue

| MonicaZombiie a răspuns:

Ții apăsat pe shift și 2
puppy dog eyes

| serbanpunk a răspuns:

Asta e trolling cu siguranta, insa in caz ca nu e raspunsul este apesi shift dupa care tinad apasat apesi tasta 2

| αℓyηŧαŧα a răspuns:

Adica litera asta @? Poi asta e simplu apasa pe Shift si pe cifra 2 de pe tastatura de sus si iti iese. Sper ca te-am ajutat. Funda?