| anonim_4396 a întrebat:

1)Daca imi iau net prin modem de la rds, voi avea semnal si undeva la tara cam la vreo 50 de km de oras? Locuiesc in Craiova si as vrea sa stiu daca-l pot lua cu mine in vacante.
2)Merge bine internetul prin modem? Nu descarc eu zeci de filme.Strictul necesar imi trebuie.
3)Care este cel mai ieftin abonament la internet de la rds?
Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| ionutz03 a răspuns:

Cel mai bine suni la ei si iti spun exact daca ai sau nu acoperire la adresa unde vrei sa te duci, dar fiind un internet mobil nu o sa ai viteza foarte mare ca sa faci download. Eu cred ca iti este folositor mai mult la browsing, messenger etc. in nici un caz pentru download. Daca vrei download iti recomand un internet prin fix prin cabluwinking

| AleD a răspuns:

Eu am net de la rds si la munte de ex nu imi merge.si nici in alta tara.numa unde are semnal de internet.la fel cu digi cu semnalu ca sa poti vb; de mers sincer nu mergge nici rau nici bine, mozla merge mai rau decat internet exlplorere de ex.mie prin cablu imi merge mai bine netu.si eu strictu necesar numawinking.eu is abonata de nu stiu cati ani la rds cu televiziune, internet, telefonie.netu pe stick costa 10 kei p lunawinking

| AdriannaAdry a răspuns:

Nu merge la tara. stiu pe cineva care are si nu i-a mers la tara. insa in oras merge f bine. uite aici niste tarife
http://www.rcs-rds.ro/internet-digi-net/mobil/prin-modem-usb
vreo 10 lei te costa sau 15 depinde

| BubuksDeea a răspuns:

Da...Merge cu modem de la rds.Si eu am de acolo.Strictul necesar...
Ar consta`n detoate. Abonamentul nu stiu exact sa-ti zic cat costa.xD
Sper sa-ti foloseasca ce ti-am zis.love struck