| Lightdark a întrebat:

2 telefoane la fel la camere foto baterie încărcare etc doar că unul are Qualcomm SM4350-AC Snapdragon 480+ 5G (8 nm) celălalt are. Unisoc T606 (12 nm) și celălalt are Mediatek MT6769 Helio G80 (12 nm) - Versiunea A
Exynos 850 (8nm) - Versiunea B
Sau modelul 5G Exynos 1330 (5nm) - SM-A146B
Mediatek Dimensity 700 (7 nm) - SM-A146P
Întreabarea mea e de ce diferă așa de mult preturile dacă sunt la fel la baterie camere foto display? Adică ajuta cu ceva procesorul la consumul energie bateriei telefonului? Unisoc T în ce gamă se încadrează dar Exynos și Qualcom Snapdragon? Care dintre ele este cel mai puternic procesor țin să menționez că nu sunt un fan al jocurilor așa că folosesc telefonul la treburi normale navigare pe internet sau rețele social - media este normal daca telefonul meu are 2 ani și bateria nu prea mai ține mult 6/7 ore cu luminozitate la maxim dar dacă deschid să zicem WhatsApp Messenger Facebook YouTube google internet Explorer Tiktok Etc se duce în vreo 4 ore este normal țin să menționez că niciodată nu a ajuns la 0% cel mai mic procent a fost 8% când l-am băgat la încărcat deci în concluzie?

1 răspuns:
| gabicoo a răspuns:

Da nu mai incepe școala aia odată? Că ne-ai exasperat cu întrebările tale.