| Pangarus a întrebat:

A intrat seria Dell la reducere pe PCGarage. Ce spuneti de http://www.pcgarage.ro/......ux-silver/ merita?
Si daca duce cs:go si LoL la un fps acceptabil avand in vedere ca nu e un laptop de gamming.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Notebook / Laptop DELL 17.3" Inspiron 5758 (seria 5000), FHD, Procesor Intel® Core™ i7-5500U 2.4GHz Broadwell, 8GB, 1TB, GeForce 920M 4GB, Linux, Silver

e foarte buna configuratia, problema e caldura eu as alege un desktop pentru games, mai ieftin de upgradat si nu se incinge asa repede

| EnvyU a răspuns:

E bun, dar pare mai mult pentru altceva nu pentru gaming, sincer eu ti-as recomanda sa mai pui inca 400 ron si vezi ca e un i5-4200h cu placa gtx850m care e mult peste 920m si ar duce jocuri mult mai multe. Am vazut pe net si ar duce cs go cu detalii maxime la 90-100 fps.

| Pangarus explică (pentru EnvyU):

Am facut aseara comanda pentru http://www.pcgarage.ro/......dark-gray/ configuratia e mult mai ok chiar daca are ecranul mai mic

| EnvyU a răspuns (pentru Pangarus):

Ah, bun, foarte bine ai facutca te-ai uitat, o sa te joci orice pe el, dar ai grija sa iti iei si un cooling pad daca vezi ca se inchide sau se incinge prea tare.

| Pangarus explică (pentru EnvyU):

Ai vreo sugestie de cooling pad?

| EnvyU a răspuns (pentru Pangarus):

Intai vezi daca se incinge, si cum merge, poate nu e nevoie. E mai naspa cu aceste cooling paduri ca nu sunt ca si coolerele de procesor. Adica, foarte multe, astea ieftine, sunt degeaba facute, nu racesc deloc, is proaste, ba fac galagie prea tare, ba se duc naibii dupa un timp de cateva luni. Ceva bun e si scump. Uita-te pe pc garage si uitate in special si la comentarii. Cooler master la 150 pare cel mai bun.