| uply a întrebat:

A pus o intrebare pe TPU. Am vrut sa o sterg,am dat click pe optiune de stergere,imi aparea cum ca s-ar fi sters,dar tot imi aparea.
Acum,la numele de utilizator,in loc de numele pe care il aveam eu,imi apare Anonim.
Intre timp,a aparut un raspuns care merita funda, si nu stiu cum s-o dau.
Nu stiti ce trebuie facut?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Daca ai sters intrebarea nu mai poti sa dai funda pentru ca nu mai apare ca fiind pusa de tine. Intrebarea e acum anonima si deci nu mai poti face nimic.
Bafta!

| uply explică (pentru neluL):

Bafta pentru ce daca nu mai pot da funda? Poate s-o mai postez o data, pentru ca nu-mi mai apare nici in lista me de intrebari, dar vad notificarile celor care au raspuns la ea in stanga sus.

| neluL a răspuns (pentru uply):

Asa se intampla! De fapt cand stergi o intrebare de pe TPU ea nu se sterge, ramane postata ca ANONIMA. Mai poti raspunde la conversatii dar nu mai ai drepturi asupra ei. Poti reposta intrebarea si pe viitor EVITA stergerea lor.
Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit. NU dai nimic din buzunar.