| sonia7026 a întrebat:

Ce inseamna trafic de date? la abonamentul cosmote experience este trafic de date inclus 500 mb. ce inseamna asta?

2 răspunsuri:
| PkAdi a răspuns:

Traficul de date uploadul si downloadul sau cand trimiti ceva prin mms si acei 500 mb ii folosesti la internetul pe mobil si 500 mb trafic de date inclus adica... te lasa sa intri si pe alte site-uri nu doar pe cele care iti dau voie ei de exemp. la o optiune pe Orange ai trafic nelimitat pe facebook twitter myspace etc + 100 mb trafic de date inclus pe alte siteuri...da-mi si mie o funda ca is nou pe TPU mersi. sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare pagina deschisa pe internet ocupa spatiu de memorie (aglomeratia de date ce vine din internet in telefonul tau este traficul de date). Poti sa navighezi pe internet in limita a 500MB. O pagina normala are o dimensiune neglijabila. Dar pagini complexe, cu continut mare (precum youtube) sau daca descarci melodii, poze s.a. ajung sa ocupe cativa MB.
Valoarea traficului de date este cea care iti limiteaza accesul la internet.