| alexandruliviu a întrebat:

Acer Aspire 5732Z-4855 sau HP 635
Care e mai bun? graficul la HP e mai bun ca la Acer, dar acerul are procesor si mai bun...care e mai bun. vreau sfaturi de la cei care chiar se pricep

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Fiecare din ele au plusurile și minusurile lor.Deci orientează-te spre ce ai tu nevoie, și alege cel ce îți îndeplinește dorințele din punc de vedere al utilitații, nu al hardware-ului.Ca și brand vorbind recomand așa:
Lenovo, Dell și Acer.Succes

| vrelian a răspuns:

Ca brand mai bun este HP.cine spune ca Acer cred ca nu stie ce vorbeste.dar mai inti de astea nu ai spus ce are fiecare.ce procesor ce video si asa mai departe. daca diferentele dintre ele nu-s mari atunci HP este mai bun. daca ai diferente mari cum ar fi sa ai pe unu procesor i7 si pe altu i3 normal cumperi i7.sau i7 si i5 tot pe i7 il cumperi.dar vorba cuiva trebuie sa stii pentru ce vrei acest calculator, ce faci cu el.joci jocuri, sau doar navighjzi pe net etc. dupa stii ce sa cumperi.dar ca marca Hp este mai bun ca acer.asta clar.

| stapanullumii a răspuns:

Of, God, nu te lua dupa astia de sus, nu conteaza cine le asambleaza, conteaza configuratia lor, niste detalii?
placa video:
placa de baza:
procesor:
sursa:
mem. Ram:
HDD:

ceva util, nu chesti superficiale, daca ai putea sa imi dai seriile componentelor ar fi perfect, sau macar caracteristicile, nu te lua dupa : mai bun e X, app de asta, imi aduce aminte de o faza care am prins-o cand ma duceam ca imi cumpar pasta pentru procesor.:

Cica era unul care vroia sa isi cumpere laptop si tipul de l amagazin ii explica ce are unu ce are altul, si tipul era cu prietena, si probabil ca sa o impresioneze scoate pe gura urmatoarea fraza:"Am auzit ca laptopurile angrynu conteaza marca), se incalzesc rapid"
la care tipul de la magazin, cu o voce calma si linistita:
"Toate se incalzesc rapid";
Deci, in concluzie, nu conteaza de cine e asamblat, conteaza ce are inauntru, altfel nu te pot ajuta.

| alextotal a răspuns:

Salut. Mai bun este Acer-ul.