| Anonim20133 a întrebat:

"Acquiring network address" imi apare la net, nu stiu de ce, help?

1 răspuns:
| AllMightyGod a răspuns:

In cazul in care e wireless (fara fir), esti prea departe de router si nu e capabil sa iti dea raspunsul pe adresa placii tale de retea. Apropie laptopul de router cat poti, si incearca pe placa de retea (Control Panel-Network) sa dai un disable apoi un Enable.
Daca esti pe fir, sau ai fost inainte in alta retea, e posibil sa fi ramas cu setari predefinite la IP si Gateway. Mergi pe placa de retea si seteaza-le ca Auto. La fel, un Disable-Enable.
Daca tot nu vrea, mergi la placa de retea si in stanga vezi retelele salvate. Sterge reteaua pe care esti tu (numele are in spate setari).