| asulalex a întrebat:

Acum 2 luni am cumparat un incarcator compatibil cu laptop-ul meu din cate am inteles (laptop HP probook 4520s si am cumparat incarcator Laptop HP Compaq MMDHPCO704), de ceva timp incarcatorul incepe sa scoata un bazait si este foarte fierbinte ( nu il pot tine in mana mai mult de 5 secunde). Sunt destul de sigur ca nu este normal, acest lucru avand in vedere ca cel vechi nu a scos nici un sunet si nu se incalzea atat de tare. Ce ar trebui sa fac?

1 răspuns:
| ƘЭлT a răspuns:

Orice tip de alimentare sursa sau incarcator se incinge datorita duratei mari de functionare, nu se va intampla nimic asta e principil de functionare bazat pe condensatori. se mai incing intr-un laptop ramii procesorul si hdd deci... nu e o problema. in legatura cu bateria da se va duce in timp dar este valabil pentru orice tip de acumulator in medie de 5 -6 ani pana o sa vezi schimbari majore la acumulatorii din bateria de laptop adica 10-20 de min la durata in uz normal