| anonim_4396 a întrebat:

Acum 4 zile când am încercat să aprind pentru prima dată laptopul meu HP ProBook 4525s în 2015, am observat că nu pornește și emite un cod LED (luminează de 5 ori) și unul Beep (2 sunete urmate de 2 sunete mai mici).
Din câte am citit aici este o problemă hardware și am urmat pașii de acolo.

Am deschis laptopul,l-am curățat de praf,am deconectat toate USB, am deconectat bateria și scos cablul de alimentare; am ținut apăsat pe butonul de deschidere a laptopului 15 secunde pentru a face "power reset".
Din prima nu a mers, ci a 21 oară. Am reușit să intru normal,am zis că acel power reset m-a rezolvat și pot să trec și eu ca"lumea în anul nou.
Prostii,după ce l-am închis a fost la fel, am reușit tot după vreo 21 de încercări de power reset să-l deschid iar acum las pe hibernate tot timpul când vreau să-l inchid,ca să mai pot umbla pe el.

Cum este o problemă hardware,iar un device nu funcționează bine, nu trebuie cumva să-l îndepărtez(numai că nu sunt sigur care). Eu bănuiesc Cd writter-ul, că nu-mi citește cd-uri și mereu când îl deschid beep-uie de 4 ori (2 sunete lungi urmate de 2 mai mici).
Acum, dacă scot cd writter o să mai am speranțe să meargă ca odinioară sau ce este de făcut?

Dacă aveți vreun sfat...

Mulțam

1 răspuns:
| Țoglă a răspuns:

Am uitat să pun linkul la propoziția "Din câte am citit Aici este o problemă hardware și am urmat pașii de acolo."
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=us&lc=en&docname=bph07107