| JungYoongi a întrebat:

Acum am primit o notificare de la Google si un partener de al lui ca sunt unul dintre cei 10 participanti norocosi care vor primi un iPhone X, si chiar imi arata ca trebuie sa imi introduc adresa de email si numarul de telefon pentru a putea sa ma contacteze si a-mi da premiul. Rudele mele imi zic ca sunt doar niste tipi care vor sa imi trimita oferte prin adresa de email... Dar eu cred ca oamenii de la Google o sa imi dea premiul daca completez datele pentru ca am vazut mai multe comentarii de la diverse persoane din concurs carora deja le-a venit coletul si sunt sigura ca acelea nu erau comentarii false. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca este o pacaleala. Tu te-ai inscris la vreun concurs? Ca daca nu te-ai inscris, dandu-ti acordul ferm sa primesti acel mail in caz ca acstigi, atunci e farsa cu siguranta

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti amuzant de naiv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primesc de vreo luna. In caz ca nu ai observat, comentariile arata mereu exact ora la care ai accesat tu linkul. De exemplu, daca ti-a aparut "reclama" pe 2.01. 2018 la ora 15:57 comentariile ca concursul e pe bune sunt postate tot la 2.01. 2018 ora 15:57

| Anonimul95t a răspuns:

Salut, este un scam care cirucla pe internet, nu da nici un fel de date personale, ca sa iti dovedesc ca comentariile sunt false poti sa te uiti sa vezi ca toate au aceeasi data (mai exact data din ziua respectiva ) daca astazi (2.1.2018) intri pe acea pagina comentariile o sa apara toate pe acesta data, daca intri maine (3.1.2018) aceleasi comentari o sa apara din nou doar ca o sa fie cu data de 3.1. 2018 nu cu ceea de 2.1. 2018. O seara buna!