| zattech a întrebat:

Acum câteva luni am actualizat sistemul tabletei mele și de atunci funcționează puțin mai greu. Dacă ii dau resetare din fabrică va reveni la versiunea de dinainte de actualizare sau va rămâne la versiunea actuala?

Dau fundă!

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

Rili?!? deci se duce pe internet singura, ia os-ul mai vechi si il sterge p'ala nou si apoi il pune pe ala vechi... NU?!?

evident ca NU, resetarea doar sterge toate setarile si aplicatiile si atat, daca vrei un OS mai vechi trebuie sa te chinui cu, chestii custom cum ar fi Odin

si crede-ma ca stiu despre ce vorbesti, NICI un device mai vechi de un an nu ar trebui actualizat, pentru ca JIGODIILE care l-au produs (adica TOTI producatorii sunt JIGODII) vin cu un "update" care iti face device-ul sa mearga cu viteza melcului turbat rau, si sa te forteze sa cumperi ceva nou, iar asta e politica generala la TOTI fara nici o exceptie angry
eu inca regret ca mi-am updatat telefonul la android 8 (s8+) si nu mai updatez nimic in el, android sau aplicatii, decat daca nu am incotro (nu pot porni aplicatia fara sa o updatez)

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Revine la versiunea initiala!

| Zuzu1991 a răspuns (pentru gabicoo):

Rili?!? deci se duce pe internet singura, ia os-ul mai vechi si il sterge p'ala nou si apoi il pune pe ala vechi... NU?!?

evident ca NU, resetarea doar sterge toate setarile si aplicatiile si atat, daca vrei un OS mai vechi trebuie sa te chinui cu, chestii custom cum ar fi Odin

si crede-ma ca stiu despre ce vorbesti, NICI un device mai vechi de un an nu ar trebui actualizat, pentru ca JIGODIILE care l-au produs (adica TOTI producatorii sunt JIGODII) vin cu un "update" care iti face device-ul sa mearga cu viteza melcului turbat rau, si sa te forteze sa cumperi ceva nou, iar asta e politica generala la TOTI fara nici o exceptie angry
eu inca regret ca mi-am updatat telefonul la android 8 (s8+) si nu mai updatez nimic in el, android sau aplicatii, decat daca nu am incotro (nu pot porni aplicatia fara sa o updatez)

| halogen001 a răspuns:

Ramane la versiunea actualizata.