| costy20 a întrebat:

Acum cateva zile am instalat nero 7 si urmatoare zi am vazut ca mia disparat unitatile optice de la my computer. ce pot sa fac?
am caut pe acolo la proprietati si mi le recunoaste dar zice error
funda

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

Probabil va trebui sa reinstalezi sistemul de operare.

| costy20 explică (pentru taken):

Pai merge instalat din nou windows daca unitatea optica nu mai merge?

| robytoby a răspuns (pentru costy20):

Incearca unitatea optica pe alt PC, daca merge inseamna ca trebuie sa faci reset de BIOS, adica sa scoti bateria de pe placa baza, cu calculatorul oprit si scos din priza.
Apoi introduci bateria la loc si pornesti calculatorul, la un moment dat trebuie sa pesi pe F1 si sistemul de operare v-a boota.
Bafta.

| taken a răspuns (pentru costy20):

Ai dreptate, iti trebuie un stick bootabil cu windows 7.
Incearca si fa update, dar ai grija la KB971033.
http://www.youtube.com/watch?v=3HqTbfFxOhI
Ai putea sa incerci un restore point.Start,scrii system restore, click pe system restore si vezi daca ai un punct de restaurare, mie nu imi apare ca eu l-am dezactivat.

7 răspunsuri:
| robytoby a răspuns:

Ce sistem de operare ai? Daca ai Windows 7 se poate sa fie un bug la varianta Nero 7.
Ai scanat hard disk-ul cu un antivirus bun?

| costy20 explică (pentru robytoby):

Am windows 7 ultimate si am dezinstalat nero si nimic am dat scanare cu eset smat securiti 6 si nimic