| bibi5961 a întrebat:

revin cu o alta problema! laptop Asus k50id, placa video dedicata nVIDIA geforce gt320m 1gb.
problema: ma uitam pe youtube cu mozila si dintr-o data se face ecranul negru, se blocheaza putin si apoi incet incet isi revine si se inchide mozila. merge fara probleme, apoi iar intru pe youtube iar ma uit la continuarea clipului (full screen) iar se intampla si jos in taskbar imi apare un triunghi galben cu semnul "!" si scrie asa: display driver stopped responding and has recovered (asta e ca si titlu); Display driver NVIDIA WINDOWS KERNEL MODE DRIVER, version 337.88 stopped responding and has successfully recovered.
am windows home premium x86 instalat de cateva zile, tot de atunci am curatat laptopul de praf, schimbat pasta termoconductoare de la procesor si gpu.
dupa ce am primit prima data eroarea aceasta, am dezinstalat driverul de la gpu si am instalat alta versiune si tot asa face.
care sa fie problema? si o rezolvare? multumesc! dau funda!

1 răspuns:
| Jhonny22 a răspuns:

Pai deodata ce se blocheaza si ai acea eroare, e clar ca driverul de placa video nu este total compatibil cu placa ta, dezinstaleaza-l si instaleaza-l din nou, o versiune mai noua, asa au Asus-urile probleme, pentru ca ai descarcat drivele dupa site-ul lor si nu l-ai luat pe care trebuie, incearca din nou driverul corect tongue