| Anonimul151 a întrebat:

Acum ceva timp, am adăugat din greșeală un cont de google în aplicația "Conecțiune de familie Google", aplicație prin care părinții pot controla și monitoriza telefonul copilului. Repet, l am adăugat din greșeală, fără să vreau, părinții neavând legătură cu a-mi urmări telefonul sau altele.
Și practic din greseala am selectat și o adresa de mail ( un alt cont de google), care să urmărească primul cont ( ca și cum ar fi al unui părinte). Iar de atunci nu mai pot folosi primul cont de google pe telefon. De fiecare dată când vreau sa ma conectez îmi spune, că nu poate fi utilizat același dispozitiv ca al părintelui ( probabil cum am și contul pe care l am setat ca parinte). Nici dacă îl elimin pe acesta nu merge.
Menționez faptul că pe alt dispozitiv merge. Spre exemplu pe laptop ( primul cont ).

Ma poate ajuta cineva și sa îmi spună cum aș putea să îl elimin din urmărire? Adică să mă pot conecta și de pe telefon...

6 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

Poate te ajuta asta:

"Opriți supravegherea folosind dispozitivul unui părinte

Pe dispozitivul părintelui, deschideți Family Link Family Link.
Selectați contul copilului care nu va mai fi supravegheat.
Atingeți Gestionați setările apoi Informațiile contului apoi Opriți supravegherea.
Confirmați că doriți să eliminați suspendarea.
Atingeți Opriți supravegherea și urmați instrucțiunile de pe ecran."

https://support.google.com/......er/9055704

| Anonimul151 explică (pentru helpforyou):

Am încercat. Dar nu merge nicicum. Habar n am de ce...

| Anonimul151 explică (pentru helpforyou):

Voi mai încerca. Mersi.

| Anonimul151 explică (pentru helpforyou):

Nici nu îmi apare opțiunea "Gestionați setarile"...

| helpforyou a răspuns (pentru Anonimul151):

Cu drag,

| helpforyou a răspuns (pentru Anonimul151):

Voi vorbi cu cineva care are, sa vad ce spune. Daca imi spune ceva util o sa revin.