| Gh_Ionut_1995 a întrebat:

ajutati-ma si pe mine urgent, am dat sa deschid un program cu winrar, acum toate iconitele mele de pe desktop(google chrome, messenger, jocuri, etc) mi le ia ca shortcat uri, ajtati ma urgent! chiar nu am nici o idee

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi asta și sunt shortcut-uri la programele. Dacă apar că se seschid cu WinRar atunci dă un clik dreapta pe fiecare din ele și al proprietăți acolo unde apare programul de deschidere selectează change program și dă-i cu ce trebuie de acolo în funcție de aplicație.Dar de regulă asta se întâmplă dacă acea arhivă conține malware=>sistem virusat. Eventual lasă-mi Id-ul în privat și încercăm deseară să găseim o soluție.Succes

| flyer90 a răspuns:

Si mai functioneaza normal iconitele?

| keloo2oo7 a răspuns:

Mai multe detalii!

| Gh_Ionut_1995 explică:

am rezolvat, i am dat sistem restore, multumesc de ajutor