| MarcoMihai a întrebat:

Salut lume.Am dat din greseala "Open With Windows Media Player" (Acel program portocaliu de asculti muzica si vizionezi filme) si acum toate iconitele (Google Chrome, skype, mess etc) imi apar imaginea ca Windows Media Player.Cand deschid de exemplu google chrome imi intra in el(Windows Media Player) ca si cum ai asculta muzica si zice ca nu poate sa se deschida.
Va rog ajutati-ma am nevoie urgent. DAU FUNDAA
Multumesc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga un cd /dvd cu windows in sertar si repara windows-ul.Sau descarci un program numit win fix.

| Vuitton3 a răspuns:

Te duci in Control Panel\All control panel items\Recovery. Dupa ce ai intrat in system restore te duci in "choose a different restore point" si resetezi calculatorul la o data in urma, inainte sa ai problema asta.

| petty1994 a răspuns:

Ai încercat să dezinstalezi programul şi să dai un restart la PC? Iar totuşi dacă ţii atat de mult la Windows Media Player il poţi instala din nou... Dar de data asta fi prudent! O seară bună îţi doresc şi bafta!