| bebedin17 a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine va rog... de ce cand intru undeva pe un site sa vad o emisiune merge in reluare imaginea? pana acum mi-a mers bine dar acum nu stiu ce are am reinstalat si windowsul si nimic tot asa face..cand ii dau fullscreen se vede in reluare cu opera cand fol google chrome se vede in rel cand e imaginea mica si merge bine fullscreen dar nu toate..si filmele din calculator chiar si de 4gb sau 8gb se vad bine..netul este bun ..nu stiu ce sa fac va rog ajutati-ma dau funda si vot. multumesc

Răspuns Câştigător
| Mariannnnn a răspuns:

Am avut o problema similara.
Click dreapta pe clip, fara fullscreen, alegi Settings si debifezi la Video Hardware Acceleration.
Poate placa ta video nu suporta.

Merge sigur.

Bafta

10 răspunsuri:
| bebedin17 explică:

Da dar dc cu opera cand vad fullscreen se vede in reluare si cu google chrome cand dau fullscreen unele merg bine?

| zahy a răspuns:

In placa video vei gasi vertical sync pune-l pe off poate va fuctiona

daca nu gasesti zi ce placa video ai

| zahy a răspuns (pentru zahy):

Poti incerca si programul combofix dar daca ai formatat PC nu prea vad sa ai probleme. Ori cum poti folosi programul cu incredere face minuni
http://www.combofix.org/download.php

| Cosmotel a răspuns:

Ai scazut calitatea lor? sa nu fie chiar la 1080p daca placa ta nu suporta.

| bebedin17 explică (pentru Cosmotel):

Nu nu am facut nimic.de ex la antena 1la emisiuni nici n-am cum sa modific calitatea si totusi se vede in reluare

| akka4 a răspuns (pentru bebedin17):

Folosesti cumva sopcast? (spuneai ca te uiti la antena1) daca folosesti sopcast din cauza browserului nu merge.winking recomand internet explorer.winking

| bebedin17 explică (pentru akka4):

Nu folosesc sopcast ca nu le vad in direct.intru pe webcast antena1 unde sunt inregistrate acolo toate emisiunile

| Razeph a răspuns:

Hmmm, problema pare sa fie de la placa video. Nu stii de cat o ai? Dupa ce ai reinstalat Windows-ul nu ti-ai reinstalat si driverele? Daca nu ti le-ai reinstalat, fa-o, ia-ti de pe net driver-ul care corespunde placii tale video si cred ca o sa ti se rezolve problema.

| bebedin17 explică (pentru Razeph):

Am instalat toate driverele pe care le aveam de instalat dar tot nu merge...sad

| Razeph a răspuns (pentru bebedin17):

Atunci ai placa foarte foarte slaba, incearca sa nu te mai uiti online ci sa le downloadezi, altfel nu le vei putea urmari cum se cuvine. Parerea mea.