| Nyckolassdddr a întrebat:

Ajutati-ma va rog, am un Acer aspire E5-571 nu am setarea de 1gb din rami pentru placa video, sa o iau din bios ..mai exista vreo alta metoda ..sa iau un gb din rami, ca sa-mi fac placa video mai mare? E prea mica ..am 8gb de rami procesor i3, ajutati-ma va rog frumos.

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Altul care crede ca ramul din placa video foloseste la ceva

CIPUL DIN PLACA VIDEO e cel care foloseste la ceva

ram-ul e doar o chestie de umplutura, care indica DOAR INDIRECT cat de buna e o placa video dpdv al faptului ca pe o placa video slaba nu ar incerca nimeni sa puna prea mult ram (i-ar mari pretul degeaba si nu ar mai cumpara-o nimeni)

morala intr-o placa video integrata poti sa umflii si doi tera de ram, ca tot nu o sa mearga mai bine in jocuri

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu te ajuta cu nimic in gaming, laptopul asta nu e pentru jocuri.

| Nyckolassdddr explică (pentru Bizon95):

Mss mult m-am informat si eu, si așa e

| Bizon95 a răspuns (pentru Nyckolassdddr):

Cu placere... c'est la vie