| TheTimeKiller a întrebat:

Ajutati-ma va rog! Deci, am vrut sa fac update la android 4.4(cyanogenmod) pe tab 2 GSM. Am luat tot ce trebuia : CWM, cyanogen 11 si gapps problema e ca nu mi-a pornit in meniul ala care sa aleg dupa card aplicatiile...mi-a pornit in meniul de odin. Ce sa fac? Imi zice Do not turn off target si mi-e frica sa o inchid (prin combinatii de volum up+down+blocare) ca sa nu se strice. Deci sus scrie modelul si Custom binari downloading : NO si a aparut omuletul android si mai jos scrie Downloading dar nu downloadeaza nimic...nu are de unde. Help, rapid dau funda cine ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Nu e nici un fel de problema nu se strica nimic, Este in modul download pentru ca ai apasat gresit combinatia de taste, scoate bateria, pune-o la loc si pentru recovery (CMW) apasa in acelasi timp Volum UP+ Power(deblocare) in aceasta ordine, tine apasat pana apare logo-ul Samsung si elibereaza.

| TheTimeKiller explică (pentru CristianCRS):

Tarziu, am rezolvat big grin. Oricum, mi-am dat seama cum se face acum, dar tutorialul pe care l-am vazut eu pe net (instalare Cyanogenmod) nu cerea root la tableta. Bag CWM(clock word mod recovery) si imi da eroare. Sti cumva cum sa root-ez tableta si cum sa instalez CM 11(android 4.4)?

| CristianCRS a răspuns (pentru TheTimeKiller):

Ba da stiu, spune-mi doar modelul tabletei pe care il aflli la Settings -> About device -> Model number.Si apoi mai vb.

| TheTimeKiller explică (pentru CristianCRS):

Modelul tabletei e GT-p3100, varianta cu 3g. Am downloadat deja cele necesare si le-am pus pe card(pentru instalare CM 11) : CM 11, CWM si Gapps.